Rio 2016. Szymon Kołecki: Wielki szok i cios dla środowiska ciężarowego. Wstyd przed całym światem

Jest to dla całego środowiska ciężarowego w Polsce wielki szok i cios jednocześnie, chcę wszystkich Polaków szczerze przeprosić że muszą się podczas Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Rio wstydzić przed całym światem z powodu afery wywołanej przez przedstawiciela Podnoszenia Ciężarów - skomentował Szymon Kołecki - Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów

Tomasz Zieliński został przyłapany na dopingu . Potwierdzona próbka B, a to oznacza, że Polak zostanie usunięty ze związku.

Oświadczenie PZPC:

"Polski Związek Podnoszenia Ciężarów oświadcza, że w czasie badań antydopingowych jakie przeprowadzone zostały w czasie pobytu Reprezentacji na Igrzyskach w Rio de Janerio wykryto u zawodnika Tomasza Zielińskiego podwyższony poziom substancji zakazanej -nandrolonu. Natychmiast została również zbadane próbka B, która potwierdziła wynik pozytywny. Tym samym działając na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPC i Polskich Przepisów Antydopingowych zawodnik został zawieszony w prawach zawodnika do czasu zakończenia postępowania i usunięty z Reprezentacji Narodowej na Igrzysk w Rio 2016. Jeżeli zarzuty się potwierdzą wówczas wyciągnięte zostaną wobec zawodnika surowe konsekwencje zgodnie w obowiązującymi przepisami.

PZPC do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego nie będzie komentować powyższej sytuacji."

Szymon Kołecki: Wstyd przed całym światem

Jest to dla całego środowiska ciężarowego w Polsce wielki szok i cios jednocześnie, chcę wszystkich Polaków szczerze przeprosić że muszą się podczas Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Rio wstydzić przed całym światem z powodu afery wywołanej przez przedstawiciela Podnoszenia Ciężarów - skomentował Szymon Kołecki - Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Zobacz wideo
Więcej o: