Igrzyska olimpijskie 2016. Majka z medalem, dramatyczny mecz Radwańskiej, czyli podsumowania dnia w Rio

Za nami połowa pierwszego dnia z igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro, w którym nie brakowało emocji! Głównymi bohaterami byli oczywiście nasi reprezentanci. Fantastycznie w wyścigu ze startu wspólnego pojechał Rafał Majka, zdobywając brązowy medal. Świetnie spisali się także nasi wioślarze. Niestety nasze oczekiwanie zawiodła Agnieszka Radwańska.

1. Mamy pierwszy medal! Rafał Majka bohaterem dnia

Po fantastycznej walce polski kolarz zajął trzecie miejsce w wyścigu szosowym ze startu wspólnego. Po upadku na ostatnim zjeździe dwóch rywali, Majka ruszył sam na metę i przez kilka kilometrów finiszu utrzymywał przewagę nad rywalami. Ale widać było, ile jego akcja kosztowała go sił, bo Greg Van Avermaet i Jakob Fulsang nadrabiali w oczach kolejne metry. Na dwa kilometry przed finiszem go dopadli, Polak jeszcze starał się trzymać ich tempo przez krótki czas, ale gdy oni zebrali się do ostatecznego ataku na metę, Majka odpuścił. To nie było już na jego nogi, choć spisywał się tak fantastycznie. Ostatecznie wygrał Belg Van Avermaet, Duńczyk Fulgsang zdobył srebro a Polacy już pierwszego dnia Igrzysk wpisali się do tabeli medalowej. Dzięki wspaniałemu wysiłkowi Majki.

>>>>>Czytaj więcej<<<<<

2. Fatalny mecz Agnieszki Radwańskiej

Polska tenisistka zawiodła na całej linii. Odpadła już w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego. Od Radwańskiej lepsza okazała się Chinka Saisai Zheng, która pokonała ją 2:0 (6:4, 7:5).

Rozstawiona z numerem czwartym Polka startuje w igrzyskach trzeci raz, wygrała w nich dotychczas tylko jeden singlowy mecz - osiem lat temu w Pekinie. W Londynie cztery lata temu odpadła po źle zakończonym, ale dobrym meczu z Julią Goerges. A teraz w Rio zagrała po prostu źle. I z każdym gemem była na siebie coraz bardziej zła.

>>>>>Czytaj więcej<<<<<

3. Mocni wioślarze

Świetnie spisała się polska wioślarska czwórka podwójna: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz, Mirosław Zientarski, w swoim pierwszym występie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Nasza osada zajęła w swoim wyścigu eliminacyjnym 2. miejsce i awansowała do finału.

Jeszcze lepiej poszło Magdalenie Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj. Polki awansowały do półfinału wygrywając swój wyścig, choć musiały zmierzyć się z trudnymi warunkami. - Nigdy w życiu nie startowałam w takich warunkach - żaliła się po starcie jedna z Polek.

>>>>>Czytaj więcej<<<<<

Zobacz klasyfikacje medalową:

Polska ma już pierwszy medal! Jesteśmy w klasyfikacji! [SPRAWDŹ]

 

RioRio screen

W Rio zrobiło się bardzo gorąco. Fotoreporter Reutersa nie mógł się powstrzymać [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Więcej o: