Rio 2016. Polscy siatkarze pokonali Sadę, teraz Rosja i ceremonia otwarcia

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała 3:1 (20:25, 25:23, 25:23, 25:12) Sadę Cruzeiro w swym drugim sparingu przed igrzyskami w Rio de Janeiro. W środę wieczorem mistrzowie świata przeniosą się z Belo Horizonte do Rio, gdzie w czwartek zmierzą się towarzysko z Rosją. Dzień później podopieczni Stephane'a Antigi wezmą udział w ceremonii otwarcia igrzysk

Obserwuj @LukaszJachimiak

Kilka dni temu nasi mistrzowie świata ulegli klubowym mistrzom globu 2:3. Wtedy byli na początku ośmiodniowego obozu w Belo Horizonte, mającego przygotować ich do igrzysk. Teraz, w meczu rozegranym dzień przed wyjazdem z bazy Sady, Polska okazała się od niej lepsza. Z "12" wybranej przez Antigę na turniej olimpijski tym razem nie zagrał tylko Rafał Buszek. Najlepszy był zdobywca 20 punktów, kapitan Michał Kubiak.

Teraz naszych siatkarzy czeka już to, na co pracowali przez lata - walka o olimpijski medal w Rio. Drogę do wymarzonego podium biało-czerwoni rozpoczną w niedzielę 7 sierpnia, mierząc się z Egiptem. Wcześniej, 4 sierpnia, mistrzowie świata rozegrają w Rio sparing z wciąż jeszcze aktualnymi mistrzami olimpijskimi, Rosjanami. Trenerzy Antiga i Władimir Alekno umówili się na mecz, mimo że ich zespoły zmierzą się 13 sierpnia w czwartej kolejce grupy B.

Dzień po sparingu z Rosją nasza kadra w całości weźmie udział w ceremonii otwarcia igrzysk. Trener Antiga już dawno zapowiadał taki ruch, tłumacząc że choć będzie to męczący wieczór, zespół zdąży wypocząć, bo grę rozpocznie dopiero prawie dwie doby po ceremonii.

Warto dodać, że w dokładnie takiej samej sytuacji znaleźli się nasi piłkarze ręczni, którzy również postanowili uczestniczyć w ceremonii otwarcia igrzysk. Jeden z nich, Karol Bielecki, będzie chorążym polskiej reprezentacji.

Milik ledwo co w Napoli, a nowy klub już chce mu sprowadzić rywala. I to dwa razy droższego od Polaka!

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: