Final Six Ligi Światowej. Polska - Serbia 1:3. Sami środkowi nie dali rady wygrać [OCENY]

Tak jak w meczu z Francją przeciw Serbii bardzo dobrze wypadli grający na środku siatki Mateusz Bieniek i Karol Kłos. Ale tym razem gorzej spisali się ich koledzy, dlatego Polska przegrała z Serbią 1:3 i jej awans do półfinału Final Six Ligi Światowej zależy teraz od wyniku piątkowego meczu Serbia - Francja

Obserwuj @LukaszJachimiak

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Grzegorz Łomacz: 3

Zbyt często rozgrywał niedokładnie, nawet mimo faktu, że koledzy z jeszcze mniejszą dokładnością przyjmowali serbskie zagrywki.

Fabian Drzyzga: 3+

Wszedł w drugim secie, ale ani nie uspokoił sytuacji, ani nie pokazał tego szaleństwa, którym czasami potrafił już poderwać kolegów do walki. Później miał lepsze momenty, ale zachwycać się jednak nie było czym.

ATAKUJĄCY:

Dawid Konarski: 3+

Spisał się dużo słabiej niż w meczu z Francją. Skończył tylko 10 z 28 ataków. Cztery razy blokował rywali, za to plus. Niestety, bez punktu z zagrywki.

Bartosz Kurek: 3+

Wszedł dopiero przy stanie 1:7 w czwartym secie. Zaczął świetnie, skończył dwa ataki, zaserwował asa. Później było już gorzej. W sumie cztery punkty, w ataku 3/7.

ŚRODKOWI:

Karol Kłos: 5-

Trzyma dobry poziom. W ataku 6/9, do tego trzy bloki. Do poprawy zagrywka, jego floaty naprawdę mogą być groźniejsze dla rywali.

Mateusz Bieniek: 5

Z czterech polskich asów zaserwował trzy. Po świetnym wejściu z rezerwy w meczu z Francją tym razem znalazł się w "szóstce" i potwierdził, że na miejsce w niej zasługuje. W ataku solidne 6/10, w sumie 13 punktów, bo jeszcze cztery blokiem.

Piotr Nowakowski: bez oceny

Grał zbyt krótko.

Marcin Możdżonek: bez oceny

Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 3

W ataku tym razem przyzwoicie (9/21 - 43 proc., a nie jak z Francją 5/19 - 26 proc.), ale w przyjęciu z dużymi kłopotami - ustrzelony trzy razy, siedem z 15 piłek odebrał perfekcyjnie. Obron 12.

Rafał Buszek: 3-

W ataku bardzo dobry, 56-procentowa skuteczność (9/16). Do tego jeden punkt blokiem. Za to w przyjęciu dużo poniżej oczekiwań. Serbowie "zrobili" na nim aż pięć asów, zaledwie siedem z 30 zagrywek odebrał perfekcyjnie. Zanotował siedem obron.

Mateusz Mika: 2+

To nie był jego mecz. W ataku 2/8 (25 proc.), w przyjęciu dwa błędy, cztery z 11 piłek podbite perfekcyjnie. Dwie obrony, bez bloku, bez punktu z zagrywki.

Bartosz Bednorz: bez oceny

Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 4

Zagrywką ustrzelony raz, osiem z 17 piłek dostarczył rozgrywającym perfekcyjnie. Do tego 14 obron, z czego ze dwie naprawdę efektowne. Nieźle, ale stać go na więcej.

Damian Wojtaszek: bez oceny

Nie zagrał.

Lionel Messi spędza romantyczne chwile z żoną na Ibizie. To dopiero są wakacje! [ZDJĘCIA]

Więcej o: