Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy do Rio 2016. Polska - Chiny 3:2. Kurek się zresetował, koledzy też [OCENY]

Po dwóch setach przegranych przez ogrom własnych błędów polscy siatkarze podnieśli się i pokonali Chiny 3:2 (26:28, 20:25, 25:16, 25:17, 15:10). Liderem zespołu był Bartosz Kurek. W czwartek gramy z Wenezuelą. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 8.40

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6

ROZGRYWAJĄCY:

Grzegorz Łomacz: 4+

W pierwszych dwóch setach często grał niedokładnie, wydawało się, że konieczne będzie zastąpienie go Fabianem Drzyzgą. Ale podniósł się jak cały zespół.

Fabian Drzyzga: bez oceny

Grał zbyt krótko.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 5

W pierwszej partii z kłopotami, na początku drugiej zmieniony przez Konarskiego, ale po powrocie świetny. W sumie 58-procentowa skuteczność ataku (19/33), dwa asy serwisowe i jeden blok.

Dawid Konarski: 3+

Dał odetchnąć Kurkowi, ale tym razem nie błyszczał. W ataku 4/8, jeden blok, zagrywka słaba - dwie, obie zepsute.

ŚRODKOWI:

Karol Kłos: 4

W ataku 7/13 i dwa punktowe bloki. Zagrywka niezła, ale może być lepsza.

Mateusz Bieniek: bez oceny

Marcin Możdżonek: 4+

W ataku 9/14, blokiem dwa punkty, dużo dobrych zagrywek - serwował aż 22 razy, najwięcej z całego zespołu. Jeden as.

Piotr Nowakowski: bez oceny

Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 5

W ataku 12/23, trzy bloki, czyli w ofensywie lepiej niż w poprzednich meczach. W obronie bardzo dobrze, podbił dziewięć piłek. Trzymał przyjęcie - odebrał aż 44 z 81 zagrywek Chińczyków, perfekcyjnie przyjął 24, ustrzelony tylko raz.

Rafał Buszek: 4+

Dał dobrą zmianę Mice. W ataku 5/10, jeden blok, trzy obrony, bardzo dobre przyjęcie - pięć z siedmiu zagrywek odebrał perfekcyjnie, nie popełnił błędu.

Mateusz Mika: 5-

Świetny w ataku, gdzie skończył 11 z 13 piłek. Do tego jeden blok, dwie obrony, raz ustrzelony zagrywką, siedem z 14 serwisów przyjął idealnie.

Artur Szalpuk: bez oceny

Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 4

Obron najwięcej w zespole - 10 - ale zagrywką ustrzelony dwa razy, a w sumie odebrał tylko 11 zagrywek (pięć perfekcyjnie).

Piotr Gacek: bez oceny