Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy do Rio 2016. Polska - Francja 3:2. Konarski, Drzyzga, Możdżonek - rezerwowi zrobili rewolucję [OCENY]

Polska pokonała Francję 3:2 (22:25, 13:25, 31:29, 25:17, 15:12) w drugiej kolejce tokijskich eliminacji do igrzysk w Rio głównie za sprawą świetnej postawy zmienników. We wtorek gramy z Japonią. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 11.40.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6

ROZGRYWAJĄCY:

Grzegorz Łomacz: 3

Spięty, nerwowy, zbyt schematyczny, a przy słabym przyjęciu niedokładny.

Fabian Drzyzga: 5+

Może rozgrywał niedokładnie, ale szaleństwo, które wniósł do gry ożywiło zespół. Do tego kapitalny w polu serwisowym - trzy asy!

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 5

Skończył dziewięć z 14 ataków, miał jeden punktowy blok i jednego asa serwisowego, gdy trener Stephane Antiga postanowił zrobić podwójną zmianę. Kurek trzymał poziom, rozgrywał dobry mecz.

Dawid Konarski: 5+

Wykonał aż 34 ataki, skończył 18. Bardzo dobrze serwował, choć czystego asa miał tylko jednego. Pokazał, że jest nie solidnym, a świetnym zmiennikiem Kurka.

ŚRODKOWI:

Karol Kłos: 3

Może i musi grać lepiej. W ataku tylko 6/14, dwa bloki, zagrywka słaba, bez punktu, trzy błędy.

Mateusz Bieniek: 2

Nie skończył żadnego z trzech ataków, nie zapunktował ani blokiem, ani zagrywką. Zmieniony już pod koniec pierwszej partii przez Możdżonka.

Marcin Możdżonek: 5

W pierwszej akcji po wejściu zablokował Ngapetha, za chwilę zaserwował asa. Pierwszego seta nie uratował, ale kiedy podnosiliśmy się z 0:2 był jednym z kluczowych zawodników. W ataku 4/5, dwa bloki, wiele kąśliwych serwisów, jeden as.

Piotr Nowakowski: bez oceny

Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 4-

W ataku wciąż go za mało (9/18), w bloku i na zagrywce bez punktu, obrony tylko trzy. Całe szczęście, że trzyma przyjęcie. Z 30 piłek 16 dostarczył rozgrywającym idealnie, pomylił się raz.

Rafał Buszek: 4+

Wyszedł w pierwszej "szóstce" i od początku można było na niego liczyć. Mimo że zepsuł aż siedem zagrywek, to wieloma udanymi nękał Francuzów (jeden as, w sumie 21 serwisów). W ataku 10/22, do tego aż cztery punkty blokiem, również cztery obrony. W przyjęciu jeden błąd, ale trochę za mało piłek podbitych perfekcyjnie - osiem na 24.

Mateusz Mika: bez oceny

Nie zagrał.

Artur Szalpuk: bez oceny

Jeden błąd w przyjęciu, a z 11 zagrywek tylko dwie odebrane perfekcyjnie. Ale pomógł dwiema obronami i jednym asem. W sumie grał zbyt krótko, by go ocenić.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 4

Nerwowy w pierwszej partii - dał się ustrzelić zagrywką Toniuttiemu (w sumie dwa błędy w odbiorze i 11 z 23 przyjęć perfekcyjnych), przeszkodził Łomaczowi w rozegraniu jednej z akcji. Później lepszy, czujny. W sumie dziewięć obron, zdecydowanie najwięcej w zespole. Ale od Grebennikova, z którym rywalizuje o miano najlepszego libero na świecie, mniej, bo Francuz miał 12 podbić.

Piotr Gacek: bez oceny

Nie zagrał.

Obserwuj @LukaszJachimiak

Zobacz wideo

Kenijski narciarz, "Węgorz" z Gwinei - bohaterowie z ostatnich miejsc

Więcej o: