Tenis. Maria Szarapowa zagra na igrzyskach olimpijskich w Rio?

- Mam nadzieję, że Maria Szarapowa będzie mogła zagrać na igrzyskach olimpijskich w Brazylii - przyznał Szamil Tarpischev, prezydent rosyjskiej federacji tenisowej. Szarapowa w 2012 roku na igrzyskach olimpijskich w Londynie zdobyła srebrny medal.

Prezes rosyjskiej federacji tenisowej przyznał, że Maria Szarapowa jest w jego planach na olimpijski turniej tenisowy w Brazylii. Jego opinii nie zmienia to, że Rosjanka jest tymczasowo zawieszona za stosowanie niedozwolonej substancji dopingującej.

Szarapowa w marcu przyznała się do stosowania meldonium, a pozytywne testy antydopingowe zostały przeprowadzone podczas styczniowego Australian Open. Rosjanka oświadczyła później, że przyjmowała niedozwolony środek ze względów medycznych przez dziesięć lat.

- Mam nadzieję, że Maria Szarapowa będzie mogła zagrać na igrzyskach olimpijskich w Brazylii - powiedział Szamil Tarpischev cytowany przez portal NBC SPORTS.

Międzynarodowa Federacja Tenisa do tej pory nie ogłosiła daty rozprawy, na której dowiemy się, jak długo Rosjanka nie będzie mogła rywalizować z najlepszymi tenisistkami świata.

Zobacz wideo

Szarapowa w tenisa grać nie może, ale i tak jest w doskonałym nastroju. Wakacje w Meksyku! [ZDJĘCIA]

Szarapowa w tenisa grać nie może, ale i tak jest w doskonałym nastroju. Wakacje w Meksyku! [ZDJĘCIA]

Czy Maria Szarapowa powinna zagrać na igrzyskach w Rio?
Więcej o: