Rio 2016. Winiarski i Wlazły wrócą do kadry?

Michał Winiarski i Mariusz Wlazły mogą wrócić w przyszłym roku do reprezentacji Polski siatkarzy - powiedział na antenie radiowej ?Trójki? prezes PZPS Paweł Papke.

- Michał Winiarski nie zrezygnował z kadry na zawsze, zawiesił karierę na ten sezon reprezentacyjny. Był po prostu bardzo wyeksploatowany, był bardzo zmęczony. Jasno powiedział, że w tym roku musi odpocząć, ale od następnego będzie do dyspozycji Stephane'a (Antigi - red.) - stwierdził Papke. - Jeśli chodzi o Mariusza Wlazłego, to sytuacja jest nieco trudniejsza. Tu już zostawiam rozmowy w tej sprawie trenerowi, który z nas wszystkich chyba ma największy wpływ na Mariusza. Jeśliby chciał wrócić na igrzyska, to droga jest dla niego otwarta. Więcej na stronie polskieradio.pl.

Obaj siatkarze nie grają w kadrze od zeszłorocznych mistrzostw świata, na których Polska zdobyła złoty medal. Z gry w reprezentacji zrezygnowali wtedy również Paweł Zagumny oraz Krzysztof Ignaczak. Polacy mogą awansować na igrzyska poprzez Puchar Świata, który zostanie rozegrany w dniach 8-23 września. Weźmie w nim udział 12 drużyn. Na olimpiadę w Brazylii pojadą trzy najlepsze zespoły. Cztery lata temu Polska zajęła drugie miejsce w tych rozgrywkach. Jeśli nie uda się zająć miejsca na podium, to awansować na IO można również przez europejski turniej kwalifikacyjny (styczeń 2016) lub światowe turnieje kwalifikacyjne (wiosna / lato 2016).

Zobacz wideo

Tour de France. Pościg na koniu, kraksy i groźne bydło [NAJLEPSZE ZDJĘCIA]

Więcej o: