Schlierenzauer: Stoch nie da sobie odebrać zwycięstwa w PŚ

- Stoch skacze tak lekko, że nikt nie będzie w stanie odebrać mu Kryształowej Kuli - mówi w TVP Gregor Schlierenzauer. W piątek przedostatni konkurs Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy. Relacja Z Czuba i na żywo od godz. 15.15. Transmisja w TVP 1.

Kamilowi Stochowi, dwukrotnemu złotemu medaliście olimpijskiemu z Soczi, do wywalczenia pierwszej w karierze Kryształowej Kuli wystarczy, że w piątkowym konkursie zajmie minimum ósmą lokatę. Wtedy nawet zwycięstwo drugiego w klasyfikacji generalnej Słoweńca Petra Prevca nie odbierze mu trofeum.

Austriak Gregor Schlierenzauer nie ma wątpliwości, że Stoch wygra klasyfikację generalną Pucharu Świata. - Kamil cały sezon miał wspaniały. Skacze bardzo równo i bardzo powtarzalnie. Czuję przed Kamilem ogromny respekt za to, co osiągnął. Teraz skacze tak lekko, że nikt nie będzie w stanie odebrać mu Kryształowej Kuli - mówi Schlierenzauer w rozmowie z TVP.

>

W piątkowym konkursie wystąpi pięciu Polaków. Oprócz Stocha w pierwszej serii skakać będą Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Klemens Murańka. Przez kwalifikacje nie przebrnął Jan Ziobro. Tegoroczne zawody w Planicy nie będą rozegrane na mamucie, który właśnie jest modernizowany, tylko na obiekcie normalnym K-125.

Więcej o: