MŚ w lotach narciarskich. Romoeren nie zakończy kariery? "Cieszę się, że wracam do skakania"

- Cieszę się, że wracam do dobrego skakania. To sporo trwało, ale czasem tak bywa po kontuzji - przyznał po kwalifikacjach do piątkowego konkursu MŚ w lotach Bjoern Einar Romoeren. Norweg zapowiadał wcześniej, że po sezonie zakończy karierę

Medalista olimpijski i trzykrotny medalista mistrzostw świata musiał przejść operację z powodu problemów z kręgosłupem. Przewidywano, że jego przerwa potrwa kilka tygodni - trwała 1,5 roku.

- To był świetny tydzień. Najpierw w Zakopanem, teraz skaczę sobie tu - mówił w czwartek uśmiechnięty Bjoern Einar Romoeren, który niedawno wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem.

- Cieszę się, że wracam do dobrego skakania. To sporo trwało, ale czasem tak bywa po kontuzji - dodaje pogodzony z losem Norweg, który zapowiadał rychłe zakończenie kariery, ale teraz nie jest tego taki pewien.

- Poczułem się trochę jak za dawnych, dobrych czasów. Fajnie, że mogłem znowu cieszyć się lataniem - dodał były rekordzista świata w długości lotu, który w 2005 roku w Planicy przefrunął 239 m.

Relacja Z Czuba i na żywo z piątkowego konkursu indywidualnego MŚ w lotach od godz. 16.30 w Sport.pl.

Więcej o: