Skoki narciarskie. Stoch najlepszy na treningu i już "nie czuje bólu"

Kamil Stoch, który podczas wygranych zawodów w Lahti przy lądowaniu drugiego skoku doznał lekkiego urazu, przyznał, że już nie czuje bólu i bardzo dobrze czuje skocznie w Kuopio. Na potwierdzenie Polak wygrał pierwszy poniedziałkowy trening. Kwalifikacje do konkursu we wtorek, o 15.30, I seria rozpocznie się o 17.00. Transmisja w TVP, relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Polak po wygranej w Lahti znów jest liderem Pucharu Świata, co jest świetną wiadomością po tym, jak nasi kadrowicze po Soczi spisywali się nieco słabiej. Polak ma już ponad 50 punktów przewagi nad Peterem Prevcem i nie ukrywa, że zawody w Finlandii mocno mu pomogły. - Konkurs w Lahti mocno poprawił mój nastrój, a zima rzeczywiście zrobiła się piękna. Szkoda tylko, że dopiero teraz - żartował, odnosząc się do padającego w Kuopio śniegu, który zresztą sprawił, że kwalifikacje przełożono na wtorek.

- Wszystko jest okej, nie ma praktycznie żadnego śladu. To było ukłucie praktycznie jednomomentowe, potem nie czułem już żadnego dyskomfortu - stwierdził Stoch, odnosząc się do wydarzeń po swoim drugim skoku w konkursie w Lahti, kiedy to dość długo trzymał się za kolano. Polak ostatecznie wygrał jednak ten konkurs.

Wspomniany trening Stoch wygrał z przewagą aż czterech metrów nad drugim Deschwandenem i trzecim Hayboeckiem. Nieźle spisał się też Klemens Murańka, który po skoku na odległość 118 metrów był siódmy.

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, dto Dawid Kubacki był siedemnasty po skoku na 111 metrów. Jan Ziobro zajął 30 miejsce z odległością 103.5 metra. Na 33. i 34. miejscu uplasowali się kolejno Maciej Kot i Piotr Żyła.

Ostatecznie kwalifikacje do zawodów w Kuopio odbędą się we wtorek o godz. 15.30, kiedy to miała pierwotnie odbyć się seria próbna. Sam konkurs rozpocznie się o 17.00, a relacje z niego z czuba i na żywo będziecie mogli śledzić na Sport.pl. Poniżej możecie zobaczyć więcej wypowiedzi Stocha na temat swojego lekkiego urazu i warunków w Kuopio.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.