PŚ w skokach. Stoch wygrał konkurs w Lahti i wrócił na pozycję lidera!

Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce w konkursie skoków w Lahti i powrócił na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W drugiej serii dwukrotny mistrz olimpijski skoczył aż 134,5 metra.

Tak relacjonowaliśmy zawody na żywo

Przed konkursem w Lahti Stoch zajmował drugą pozycję w klasyfikacji generalnej, a do Petera Prevca tracił siedem punktów. W niedzielę jednak Słoweniec zajął dopiero szóste miejsce, a Polak poszybował najdalej ze wszystkich.

W pierwszej serii Stoch skoczył 131 metrów i był drugi za Severinem Freundem, ale w drugiej poleciał aż 134,5 metra. To odległość tylko o metr bliższa od rekordu skoczni, który należy do Austriaka Andreasa Widhoelzla.

Freund nie dał rady wyprzedzić Polaka, skoczył od niego pięć metrów bliżej i ostatecznie zajął drugie miejsce. Trzeci był Gregor Schlierenzauer.

Było to 12. zwycięstwo Stocha w karierze i piąte w sezonie. W klasyfikacji generalnej ma 1131 punktów - o 53 więcej od Prevca i o 224 od Freunda. Do końca sezonu pozostało pięć konkursów.

Pozostali Polacy spisali się w Lahti bardzo słabo. Do konkursu zakwalifikowali się tylko Dawid Kubacki i Jan Ziobro. Ten pierwszy skoczył 120 i 116 metrów i zajął 26. miejsce. Ziobro osiągnął 116,5 metra i uplasował się na 38. pozycji.

Czołowa dziesiątka konkursu w Lahti (fot. berkutschi.com):

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.