PŚ w Lahti: Prevc i Wellinger najlepsi na treningu

Peter Prevc oddał zdecydowanie najdłuższy skok podczas serii treningowych na skoczni w Lahti. Lider Pucharu Świata jako jedyny przekroczył rozmiar obiektu Salpausselkae. Z próbnych skoków zrezygnowali m.in. Kamil Stoch i Maciej Kot. Konkurs w Lahti rozpocznie się o 17. Relacja na żywo na Sport.pl

I trening:

Peter Prevc poszybował na 131. metr i wygrał pierwszą z dwóch porannych serii treningowych. Dwie kolejne pozycje zajęli Austriacy. Drugi był Michael Hayboeck (122 metry), a trzeci Stefan Kraft (121,5 metra). Kolejny dobry skok w ostatnim czasie oddał Anssi Koivuranta. Reprezentant gospodarzy skoczył 120,5 metra.

Najlepszym z Polaków był Jan Ziobro. 22-latek po locie mierzącym 115 metrów został sklasyfikowany na 15. pozycji. Pozostali nasi rodacy wypadli jeszcze gorzej. Dawid Kubacki zamknął czołową "30" ze skokiem na odległość 111,5 metra, natomiast Klemens Murańka i Piotr Żyła nie dolecieli nawet do 110. metra.

II trening:

Tym razem najwyższą notę uzyskał Andreas Wellinger. 18-latek z Traunstein skoczył 121,5 metra. Pół metra bliżej wylądował drugi w tej serii Peter Prevc. Trzeci był Stefan Kraft, który oddał najdłuższy skok serii. Austriak w sprzyjających warunkach doleciał do 122. metra.

Kolejny raz w czołówce znaleźli się Anders Bardal (119 metrów) i Anssi Koivuranta (120,5 metra).

Polacy nadal prezentowali się przeciętnie. Jan Ziobro uzyskał 113,5 metra i zajął 18. miejsce. Pół metra bliżej wylądował Dawid Kubacki (26. miejsce), natomiast 111 metrów to rezultat Klemensa Murańki (33. miejsce). Piotr Żyła wylądował już na 107. metrze.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o: