Skoki narciarskie. Anders Bardal rozważa zakończenie kariery

Anders Bardal, tak jak dość wielu skoczków po zakończonych właśnie igrzyskach, rozważa zakończenie swojej sportowej kariery.

Obecny mistrz świata na normalnej skoczni powiedział w norweskiej telewizji, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, lecz myśli nad tym. Jak na razie chce się skupić na dalszej części sezonu i zajęciu jak najlepszego miejsca w klasyfikacji generalnej. - Nie wiem, czy wystartuję w mistrzostwach świata w przyszłym roku. Muszę szczegółowo przemyśleć sezon i wyciągnąć wnioski. Jeszcze nie podjąłem decyzji, czy będę bronił tytułu w Falun i czy będę w ogóle kontynuował karierę - powiedział Norweg.

Rzecznik prasowy potwierdza słowa swojego podopiecznego i nie podaje żadnych konkretnych informacji. - Aktualnie mamy jeszcze kilka rzeczy do zrobienia. Całą energię wkładamy w obecnie trwający sezon, co pomaga zawodnikom się zmotywować. Poważna rozmowa z Andersem odbędzie się prawdopodobnie po sezonie, aby go nie dekoncentrować - dodał Clas Brede Brathen.

Bardal podczas igrzysk w Soczi zdobył brązowy medal na skoczni normalnej. W PŚ zajmuje obecnie 7. miejsce i ma 638 punktów. W sezonie 2011-12 wygrał PŚ.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o: