Soczi 2014. Media po sukcesie panczenistów: "Rzeczpospolita łyżwiarska", "Wyślizgane medale"

PRZEGLĄD PRASY. "Gdyby ktoś przepowiadał medale w Soczi - złoty Zbigniewa Bródki, srebrny i brązowy drużyn kobiecej i męskiej - zostałby zamknięty w miejscu odosobnienia jak jakiś Napoleon samozwaniec" - piszą polskie media po sukcesach panczenistów na igrzyskach w Soczi. "Wyślizgane medale", "Rzeczpospolita łyżwiarska", "Polska stoi na łyżwach" - to niektóre tytuły z polskiej prasy.

"Super Express" : Wyślizgali nam medale

"Trzy medale we wszystkich kolorach, w tym mistrzostwo olimpijskie Zbigniewa Bródki (30 l.), srebro drużyny pań i brąz zespołu męskiego - polskie łyżwiarstwo szybkie podczas igrzysk w Soczi wyrosło na światową potęgę. Więcej krążków w tej dyscyplinie miał tylko światowy potentat - Holandia" - cieszy się z sukcesu "Super Express".

"Przegląd Sportowy": Cudowna sobota polskich panczenów

"Brąz panów i srebro pań złożyły się na najlepszy dzień w historii tej dyscypliny w naszym kraju! To były bardzo rodzinne sukcesy, bo przecież osiągnęli je Konrad Niedźwiedzki z ojcem Krzysztofem, trenerem kobiet i dwie niesformalizowane jeszcze pary, czyli Jan Szymański z Luizą Złotkowską oraz wspomniany Niedźwiedzki z Katarzyną Woźniak. Na dodatek Katarzynę Bachledę-Curuś z trybun dopingowała m.in. córka, która po dekoracji pojawiła się z nią na lodzie. Prawdziwa i zasłużona sielanka..." - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

"Rzeczpospolita": Holandia, a potem my

"Polska w medalowej rywalizacji w łyżwiarstwie szybkim zajęła drugie miejsce. Fakt, że rok świetlny za Holandią, ale łyżwiarze zakończyli nam igrzyska tak, że zbladły sukcesy z Vancouver. Dzięki strażakowi Bródce i innym wiemy: warto lubić panczeny" - zauważa "Rzeczpospolita".

"Gazeta Wyborcza": Wyślizgane medale. Polska stoi na łyżwach

"Gdyby ktoś przepowiadał medale w Soczi - złoty Zbigniewa Bródki, srebrny i brązowy drużyn kobiecej i męskiej - zostałby zamknięty w miejscu odosobnienia jak jakiś Napoleon samozwaniec. Z kompletnego doła Polska znalazła się na szczycie - przez w sumie trzy medale drużyn w ostatnich w dwóch ostatnich MŚ, przez miejsca na podium Bródki w PŚ w tym sezonie i jego sensacyjny PŚ na 1500 m w zeszłym, do trzech medali na igrzyskach. Jest to niezrozumiały, nieracjonalny przypadek i zapewne nie do powtórzenia w przyszłości" - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Fakt": Polska jest potęgą na lodzie

"Dość niespodziewanie panczeniści okazali się bohaterami polskiej ekipy olimpijskiej. Na torze łyżwiarskim zdobyliśmy połowę z sześciu medali wywalczonych w Soczi. Choć w kraju nie ma nawet zadaszonego toru, na którym mogliby trenować, lepsi od biało-czerwonych okazali się tylko dominujący w tym sporcie Holendrzy" - pisze "Fakt".

"Polska The Times": Rzeczpospolita łyżwiarska

"Typowe dla nas - znów stworzyliśmy wybitnych sportowców chałupniczym sposobem. Po złotym medalu Zbigniewa Bródki w biegu na 1500 metrów posypały się deklaracje budowy profesjonalnego toru. Na wszelki wypadek - tak, żeby nikt o składanych obietnichach nie zapomniał - polscy panczeniści rzucili na stół kolejne argumenty" - czytamy w "Polska The Times".

Zobacz wideo
Więcej o: