Soczi 2014. Kojonkoski: "Stoch ma obecnie najlepszą technikę"

- Fantastyczny gość. Obserwujemy jego rozwój już od dekady i krok po kroku staje się coraz lepszy - powiedział Mika Kojonkoski o fenomenalnej formie Kamila Stocha

- Przed kilkoma laty wygrał swój pierwszy Puchar Świata, teraz okazał się gotowy na wygranie igrzysk. To fantastyczna sprawa nie tylko dla Kamila, ale i całych polskich skoków narciarskich. Ten rozwój to nie jest kwestia kilku lat, a dekad, dlatego wielki szacunek należy się również osobom, które stoją za tym postępem.- powiedział Mika Kojonkoski w wywiadzie dla sport.tvp.pl.

Kojonkoski obecnie jest dyrektorem jednostki sportu wyczynowego w Fińskim Komitecie Olimpijskim. Zajmuje się zapewnieniem sportowcom odpowiednich warunków, skoordynowaniem działania specjalistów, trenerów i wielu innych osób w sztabie.

Jeden z najlepszych trenerów skoczków narciarskich w historii spytany o technikę Kamila Stocha przyznał, że w tej chwili Polak nie ma pod tym względem sobie równych.

- W tej chwili jego technika jest perfekcyjna, najlepsza ze wszystkich. - Ale pamiętajmy, że ten sport jest tak fantastyczny, że cały czas się rozwija i gdy pomyślisz, że osiągnąłeś szczyt rozwoju, wtedy zaczynasz się cofać - ostrzega Fin.

Więcej o: