Soczi 2014. Williams z medalem letnim i zimowym, ale bez dwóch złotych krążków

Lauryn Williams jest piątym sportowcem, który zdobył medal na obu igrzyskach. Amerykanka wywalczyła srebro w bobslejowych dwójkach. W letnich igrzyskach zdobywała medale w biegach.

Jedynym sportowcem, który został mistrzem olimpijskim latem i zimą, był Eddie Eagan ze Stanów Zjednoczonych (złoto w boksie i bobslejach). Do ostatniego ślizgu wydawało się, że Williams zostanie pierwszą sportsmenką z dwoma złotymi medalami.

Williams razem z Elaną Mayers przegrały ostatni ślizg z Kanadyjkami Humphries-Moyse aż o 0,21 sekundy, przez co straciły prowadzenie w zawodach i złoty medal. Czas łączny od rywalek miały gorszy o 0,1 sekundy.

Williams złota nie zdobyła, ale i tak znalazła się w wyjątkowym gronie. Jest dopiero piątym sportowcem, który zdobył medal na obu igrzyskach. Letnią specjalnością Lauryn Williams są biegi krótkie. To na dystansie 100 metrów zdobyła srebrny medal w Atenach (2004). Osiem lat później na letnich igrzyskach w Londynie świętowała złoto w sztafecie, choć biegła tylko w eliminacjach. I podobnie jak inna Amerykanka LoLo Jones przerzuciła się na dyscyplinę zimową.

Więcej o: