Soczi 2014. Lauryn Williams może napisać nową historię igrzysk. Dwa złote medale na dwóch różnych igrzyskach?

Amerykańscy sportowcy to żywy przykład tego, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdobyć medale na dwóch różnych igrzyskach. Niegdyś sprinterka z sukcesami, dziś bobsleistka w kadrze USA, walczy o podium na zimowych igrzyskach olimpijskich. A przecież w przeszłości z sukcesami biegała po lekkoatletycznej bieżni.

Specjalnością Lauryn Williams są biegi krótkie. To na dystansie 100 metrów zdobyła srebrny medal w Atenach (2004). Osiem lat później na letnich igrzyskach w Londynie świętowała złoto w sztafecie, choć biegła tylko w eliminacjach. I podobnie jak inna Amerykanka LoLo Jones przerzuciła się na dyscyplinę zimową.

Jones od 2012 roku osiąga sukcesy w sporcie bobslejowym. Rok temu podczas mistrzostw świata w Sankt Moritz znana płotkarka została mistrzynią świata (drużyna mieszana). A w styczniu dostała się do kadry amerykańskiej. To dziewiąty sportowiec z tego kraju, który wystąpił na letnich i zimowych igrzyskach.

Dziesiąta będzie Williams, której LoLo przetarła nowe szlaki. Wprowadziła w arkana nieznanej wcześniej dyscypliny.

Jeśli Williams stanie na podium będzie piątym sportowcem, który zdobył medal na obu igrzyskach. W przypadku złota stanie się pierwszą sportsmenką z tego kraju, która stanęła na najwyższym stopniu podium podczas zimowej i letniej odmianie igrzysk. Do tej pory jedynym sportowcem, który został mistrzem olimpijskim latem i zimą był Eddie Eagan ze Stanów Zjednoczonych (złoto w boksie i bobslejach).

O medal Amerykanka powalczy w bobslejowej dwójce. Początek rywalizacji na torze o godz. 17.15.