Soczi 2014. Domraczewa z trzecim złotem, szóste miejsce Hojnisz

Białorusinka Daria Domraczewa wygrała bieg biathlonistek ze startu wspólnego. To trzecie złoto Białorusinki na tych igrzyskach. Najlepsza z Polek, bezbłędna w poniedziałek Monika Hojnisz, zajęła szóste miejsce.

Domraczewa po raz kolejny pokazała, że jest poza zasięgiem rywalek. Już na półmetku Białorusinka miała około 20-sekundową przewagę nad Czeszką Gabrielą Soukalova i Finką Kaisą Makarainen, choć wszystkie trzy były bezbłędne.

Sytuacja za Białorusinką się zmieniała, ale ona nie oddała prowadzenia już do mety. Pomyliła się tylko raz, na ostatnim strzelaniu. Pudło zaliczyła wówczas także goniąca ją Soukalova i Domraczewa niezagrożona minęła linię mety. Srebro przypadło Soukalovej, która wcześniej w Soczi dwa razy była czwarta. Brąz zdobyła po pasjonującym finiszu Norweżka Tiril Eckhoff, wyprzedzając byłą biegaczkę narciarską Niemkę Evi Sachenbecher-Stehle.

Wcześniej Domraczewa była najlepsza także w biegu pościgowym i biegu indywidualnym na 15 km.

Monika Hojnisz, brązowa medalistka świata z Novego Mesta sprzed roku, tym razem była szósta. Zaczęła spokojnie w biegu i sukcesywnie przesuwała się do przodu, czysto strzelając. Po trzeciej wizycie na strzelnicy przyspieszyła, przesuwając się na szóste miejsce. Po czwartej od brązu dzieliło ją 10 sekund, ale 22-letnia Polka nie była w stanie doścignąć starszych rywalek.

19. miejsce zajęła Krystyna Pałka (dwa pudła), a 20. Weronika Nowakowska, która pomyliła się cztery razy.

Przed Polkami jeszcze występ w sztafecie, zaplanowany na piątek na 15.30. Wcześniej, w środę o 15.30, dwie z nich wystąpią w sztafecie mieszanej.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone