Soczi 2014. Bródka kilka miesięcy temu apelował: Potrzebuję waszej pomocy. Bez niej nie dam rady

Kilka miesięcy przed startem Igrzysk Olimpijskich w Soczi pięcioro polskich zawodników postanowiło zebrać pieniądze potrzebne na przygotowania do imprezy. Wśród nich był Zbigniew Bródka, który został w sobotę mistrzem olimpijskim. - Dajemy z siebie wszystko, jesteśmy dobrzy, ale bez Waszej pomocy nie damy rady - pisali.

Zbigniew Bródka zdobył nieoczekiwanie trzeci medal dla Polaków na igrzyskach olimpijskich w Soczi, trzeci złoty! Polak wygrał rywalizację łyżwiarzy szybkich na 1500 metrów, wyprzedzając Koena Verweija o trzy tysięczne sekundy. Więcej o tym tutaj >>

Kilka miesięcy temu Bródka, snowboardzista Piotr Janosz, narciarz dowolny Szczepan Karpiel-Bułecka oraz short-trackistki Aida Bella i Marta Wójcik postanowili dzięki stronie polakpotrafi.pl uzbierać 20 tysięcy złotych potrzebnych na przygotowania do igrzysk. O akcji napisali tak:

- Wszyscy wybieramy się na Zimową Olimpiadę w Soczi w 2014. Dajemy z siebie wszystko, jesteśmy dobrzy, ale bez Waszej pomocy nie damy rady. Naszym naturalnym środowiskiem sportowym jest zima, śnieg, lód. Musimy ćwiczyć cały rok. W Polsce jest to niemal niemożliwe. Dlatego aby wygrywać, musimy jeździć za granicę, tam gdzie panuje zima, gdzie trenują najlepsi. Potrzebujemy także pomocy ludzi, którzy pomagają nam w trzymaniu formy i polepszaniu wyników. Jesteśmy najlepsi w kraju, ale to nie wystarczy, by mieć do dyspozycji wystarczające środki. Short-track, narciarstwo czy snowboard to sporty, które wzbudzają emocje, dają powera i sukcesy. Ale to nie piłka nożna - napisała piątka sportowców na stronie polakpotrafi.pl.

Dzięki 239 wpłatom internautów udało im się uzbierać 21350 złotych. Pieniądze, które pomogły im się przygotować na wyjazd do Soczi, zostały wypłacone w połowie listopada.

Każdy z piątki sportowców nagrał wideo, w którym przekonywał do wsparcia. Oto filmik Zbigniewa Bródki, który na co dzień pracuje jako strażak.

 
Więcej o: