Soczi 2014. Neureuther miał wypadek samochodowy i nie poleciał na igrzyska

Felix Neureuther miał wypadek samochodowy, po tym jak samochód, którym jechał na lotnisko, wpadł w poślizg. Niemiecki faworyt slalomu uszkodził kręgi szyjne.

- Uderzył w barierkę na śliskiej, zaśnieżonej drodze - powiedział Ralph Eder, rzecznik niemieckiej federacji. - Teraz przechodzi badania kręgów szyjnych - dodał.

Dopiero po badaniach okaże się, czy 29-latek będzie mógł polecieć do Soczi, aby wziąć udział w środowym slalomie gigancie i slalomie specjalnym w przyszłą sobotę.

- Musimy na razie poczekać na wyniki badań. Felix pojechał od razu do Hansa-Wilhelma Mllera-Wohlfahrta (lekarz piłkarzy Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec), który zrobił mu zdjęcie rentgenowskie i tomografię komputerową. Czekamy na zielone światło - powiedział ojciec zawodnika.

Neureuther jest synem dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej Rosi Mittermaier i sześciokrotnego zwycięzcy Pucharu Świata w slalomie Christiana Neureuthera. Jest faworytem do medali w obu technicznych konkurencjach. W styczniu wygrał giganta i dwa slalomy Pucharu Świata, w tym prestiżowy w Kitzbuehel.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.