Soczi 2014. Polska prasa: Stoch jak Neo w Matrixie

"Zobaczyliśmy pomnożony przez dwa pokaz perfekcji, dynamiki, wyczucia odbicia", Stoch "uczy się skoczni, jakby to był software do pobrania, jak Neo w Matrixie" - zachwycają się polskie dzienniki po złotym medalu olimpijskim zdobytym przez Kamila Stocha.

"Gazeta Wyborcza": Złota fortuna Stocha

"Stoch ma kapitalną cechę, niezbędną u sportowca. Uczy się skoczni, jakby to był software do pobrania, jak Neo w Matrixie. (...) Gdy nie szło mu w pierwszym treningu, pogadał z trenerem dwa razy i na następnym był najlepszy" - zauważył Radosław Leniarski z "Gazety Wyborczej".

"Super Express": Złoty Stoch

"Stoch czytał w wiosce olimpijskiej sagę fantasy "Gra o tron" i okazało się to prorocze. Na tronie zasiadł właśnie król Kamil I i na razie nie zamierza się z nikim dzielić władzą" - czytamy w "Super Expressie".

"Fakt": Stoch, jesteś królem"

"To nie było po prostu zwycięstwo, to był nokaut! Stoch zdemolował swoich rywali" - zachwyca się "Fakt".

"Przegląd Sportowy": Cudowne loty, Stoch złoty

"Ojcem sukcesu Stocha jest Łukasz Kruczek. Selekcjoner często wyśmiewany, bo był marnym skoczkiem. Może to i prawda. Jednak od 9 lutego 2014 roku jest jednym z najwybitniejszych polskich trenerów" - pisze "Przegląd Sportowy".

"Rzeczpospolita": Ideał pomnożony przez dwa

"Zobaczyliśmy pomnożony przez dwa pokaz perfekcji, dynamiki, wyczucia odbicia. Można dopisać każdy przymiotnik i każdy będzie prawdziwy" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

"Polska The Times": Orzeł wylądował

"To co się działo wczoraj po drugim skoku Kamila Stocha, trudno opisać słowami. Czyste szaleństwo. Członkowie polskiej ekipy wpadali sobie w ramiona, Maciej Kot i Jan Ziobro na ramionach nosili po skoczni nowego mistrza olimpijskiego, polscy kibice zagłuszyli muzykę" - relacjonuje wysłannik "Polska The Times".

Kot i Ziobro noszą Stocha a ten przesyła całusy! Kliknij, żeby obejrzeć zdjęcia z radości skoczka!

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: