Soczi 2014. Wielkie emocje Tomasza Zimocha. "Niech leci w tym malinowym kostiumie! Kamil Stooooooooooooch!"

Komentator Polskiego Radia Tomasz Zimoch znany jest z niezwykle emocjonalnego komentowania. Wszyscy pamiętamy jego krzyk "Panie Turek, kończ pan ten mecz", kiedy Widzew Łódź w 1996 roku eliminował Broendby w walce o Ligę Mistrzów. Mijają lata, a znany dziennikarz wciąż jest w formie. Komentując zwycięski dla Kamila Stocha konkurs olimpijski w Soczi, krzyczał: "Niech leci w tym malinowym kostiumie! Jest mistrzem olimpijskim! Kamil Stoooooooooch!!!". Ciarki murowane!

Ten komentarz nikogo nie pozostawi obojętnym. Ciarki przechodzą po ciele, a włosy stają dęba. Ogromny sukces Kamila Stocha Tomasz Zimoch oddał w charakterystyczny dla siebie sposób. I tak ogromne emocje dzięki niemu były jeszcze większe.

 

"Jeeest mistrzem olimpijskim! Kamil Stooooch! Jesteś mistrzem! Jesteś fantastyczny! (...) To jest nokaut, to jest coś fantastycznego! To jest Kamil Stoch! Całuje narty, całuje niebo, całuje Soczi!".

Nagrania można posłuchać na stronie Polskiego Radia .

Kamil Stoch zdobył złoty medal i pobił rekord skoczni. W pierwszej serii skoczył 105,5 metra, a w drugiej - 103,5. Miał w sumie aż 12,7 punktów przewagi nad drugim Peterem Prevcem. Brązowy medal zdobył Anders Bardal. W pierwszej dziesiątce był jeszcze Maciej Kot, który zajął siódme miejsce (101,5 m i 98,5 m), a Jan Ziobro był trzynasty (101 m i 99 m). Dawid Kubacki skoczył 97,5 m i uplasował się na 32. pozycji.

Był to szósty medal polskiego skoczka w historii igrzysk olimpijskich. Wcześniej złoto w Sapporo w 1972 roku zdobył Wojciech Fortuna. Pozostałe medale wywalczył Adam Małysz - trzy srebra i brąz w Vancouver i Salt Lake City. Stoch zdobył w sumie trzeci złoty medal zimowych igrzysk dla Polski. Krążek z najcenniejszego kruszcu zawisł też na szyi Justyny Kowalczyk na igrzyskach w Vancouver.

Więcej o: