Soczi 2014. Freund ze złotem? Stoch drugi? Porównanie faworytów przed konkursem skoków [INFOGRAFIKA]

Przed niedzielnym konkursem na skoczni normalnej porównaliśmy osiągnięcia z tego sezonu kilku faworytów do złotego medalu. Kamil Stoch ma najwięcej zwycięstw i punktów w Pucharze Świata, ale w Soczi minimalnie lepiej skacze Severin Freund. Czy to Niemiec wygra złoto? Relacja Z Czuba i Na Żywo od godz. 18.30 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.

Severin Freund imponuje swoją formą w Soczi. Niemiecki skoczek średnio skakał na treningach 99 metrów i to o 10 centymetrów lepszy wynik od drugiego pod tym względem Kamila Stocha. Tuż za nimi ze średnią 98,4 m plasuje się Gregor Schlierenzauer. Czy taka będzie kolejność na podium po niedzielnym konkursie? Klasyfikacja według średniej liczby uzyskanych punktów na treningach (nie było not za styl) przedstawia się identycznie: 1. Freund (68.4) 2. Stoch (67.3) 3. Schlierenzauer (66.7).

Freund w porównaniu ze Stochem i Schlierenzauerem oddał jednak w Soczi tylko trzy treningowe skoki (z sześciu, a np. Noriaki Kasai w ogóle nie skakał). Ale w kwalifikacjach potwierdził dyspozycję - skoczył 104 metry. Taką samą odległość uzyskał Schlierenzauer i nikt nie wylądował dalej od nich. Stoch osiągnął 100 metrów. Złoto z pewnością leży kilka metrów dalej.

Gdyby porównać średnią odległość ze wszystkich skoków, jakie oddali w Soczi nasi faworyci (łącznie z kwalifikacjami), kolejność na podium byłaby następująca: 1. Freund (100,25) 2. Schlierenzauer (99,21) 3. Stoch (99,07).

A jak będzie naprawdę? Dowiemy się około godz. 20. Relacja na żywo z olimpijskiego konkursu na skoczni normalnej od godz. 18.30 w Sport.pl.

Więcej o: