Soczi 2014 i nie tylko. Rozkład dnia Sport.pl. Stoch po medal?

W niedzielę w Soczi liczymy na medal Kamila Stocha w konkursie na skoczni normalnej, który rozpocznie się o 18:30. Warto też śledzić efektowny zjazd na bardzo trudnej trasie o 8 oraz występ polskich biatlonistek w sprincie od 15:30. Po emocjach zimowych ciekawym urozmaiceniem może być mecz Barcelony z Sevillą.

Od godz. 7:30 Relacja na żywo Z czuba z igrzysk, a w niej m.in.:

Półfinał slopestyle kobiet - od 7:30. Snowboardowa konkurencja debiutuje na igrzyskach. Faworytem jest Amerykanka Jamie Anderson. Finałowa rywalizacja od 10:15.

Zjazd mężczyzn od 8. Rywalizację zaczną alpejczycy. W tej konkurencji jest dwóch głównych faworytów - Aksel Lund Svindal i Bode Miller.

 

Bieg łączony mężczyzn na 15 km. W sobotę rywalizację kobiet wygrała Marit Bjoergen przed Charlotte Kallą i Heidi Weng. Wielkim faworytem jest Norweg Petter Northug.

Łyżwiarstwo szybkie - 3000 m kobiet - 12:30. Wystartuje Polka Katarzyna Bachleda-Curuś, a o wygraną będą walczyć Martina Sablikova, Ireen Wust i Claudia Peechstein.

Hokej na lodzie kobiet - grupa B. Od 9 mecz Szwedek z Japonkami, od 14 Rosjanek z Niemkami.

Biatlon kobiet - sprint od godziny 15:30. Tutaj możemy pokusić się o niespodziewany medal. Pobiegną Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska-Ziemniak. Faworytkami są Daria Domraczewa, Tora Berger i Kaisa Makarainen.

Saneczkarstwo, jedynki mężczyzn, 3. i 4. zjazd - 15.30 - Po pierwszych dwóch zjazdach prowadzi Felix Loch przed Albertem Demczenką i Arminem Zoeggelerem. 24. miejsce zajmuje Maciej Kurowski.

Łyżwiarstwo figurowe - godz. 16 - program dowolny solistów, solistek i par tanecznych w zawodach drużynowych.

Skoki narciarskie - konkurs na skoczni normalnej - 18:30 - kwalifikacje do niedzielnego konkursu na normalnej skoczni wygrał Michael Hayboeck. Do konkursu awansowali wszyscy Polacy: Jan Ziobro, Dawid Kubacki i Maciej Kot. Lider PŚ Kamil Stoch kwalifikację miał pewną.

Inne wydarzenia

21:00 Sevilla - FC Barcelona - mistrzowie Hiszpanii po zeszłotygodniowej porażce z Valencią muszą wygrać, aby nadal liczyć się w walce o mistrzostwo.

Dzieje się również

Od 12:30 warto śledzić w Serie A Torino Kamila Glika, które zagra z Bologną. Lider Juventus o 15 zagra na wyjeździe z Veroną. W Anglii o 14:30 Tottenham gra z Evertonem, a Manchester United z Fulham o 17:00.

To jeszcze Soczi czy już Pandora? Bajkowe otwarcie igrzysk i od razu... duża wpadka [ZDJĘCIA]

Więcej o: