Soczi 2014. Media o sukcesie Stocha: "Żółty jak złoto Stoch odpalił rakiety"

PRZEGLĄD PRASY. Kamil Stoch wygrał dwa ostatnie konkursy skoków przed igrzyskami w Soczi. W sobotę i niedzielę triumfował w Willingen. "Kamil Stoch odpalił rakiety", "Stoch żółty jak złoto" "Podwójnie wielki" - to tytuły z polskiej prasy, która zachwyca się wyczynem polskiego skoczka.

"Super Express":Kamil! Fruń po złoto w Soczi!

"Wielka forma przyszła w najlepszym momencie! Zwyciężył po raz trzeci i czwarty w tym sezonie. Żaden z rywali nie wygrał dotąd więcej niż dwa razy" - pisze "Super Express" .

"Rzeczpospolita": Podwójnie wielki

"Nie będzie mu łatwo umknąć przed oczekiwaniami rodaków na olimpijską powtórkę, bo dwa tak efektownie wygrane konkursy PŚ tuż przed igrzyskami (10. i 11. w karierze, nawet bez najlepszych Austriaków i Norwegów, muszą łączyć się z nadziejami na sukcesy w Soczi. Na razie Kamil umiejętnie broni się przed presją. - Moje oczekiwania są proste, mam nadzieję na piękną pogodę i wspaniałą atmosferę - opowiadał dziennikarzom w Willingen" - czytamy w "Rzeczpopspolitej" .

"Fakt": Kamilu! Powtórz to w Soczi!

"Cóż to był za popis Stocha w niemieckim Willingen. W takiej formie lider kadry jest jednym z głównych kandydatów do złota! Stoch znów latał swobodnie, nienagannie technicznie, doskonale lądował" - zachwyca się "Fakt" .

"Przegląd Sportowy": Kamil Stoch odpalił rakiety

"Czy mistrz świata z ubiegłego roku z dużej skoczni w Val di Fiemme tego chce czy nie - dla polskich kibiców będzie kandydatem numer jeden do złotego medalu w Rosji. Może nawet porównywalnym z Adamem Małyszem, który w 2002 roku też jechał do Salt Lake City jako lider PŚ i murowany kandydat do złota, a przywiózł srebro i brąz. Ale nawet Małysz nie odpalił przed tamtymi igrzyskami takich rakiet jak Kamil w Willingen" - zauważa "Przegląd Sportowy" .

"Gazeta Wyborcza": Stoch żółty jak złoto

"Pierwszy w sobotę, pierwszy w niedzielę. Kamil Stoch zwyciężył w obu konkursach w niemieckim Willingen i odzyskał pozycję lidera Pucharu Świata. Czy taka forma nie przyszła za wcześnie, czy wytrzyma presję - takie pytania zadawane są najczęściej przed zmaganiami na olimpijskiej skoczni w Soczi. Stoch już udowodnił w Val di Fiemme, że zdobywając tytuł mistrza świata, potrafi wytrzymać grę nerwów, podobnie jak reprezentacja w konkursie drużynowym" - pisze "Gazeta Wyborcza" .

Zobacz wideo
Czy Kamil Stoch zdobędzie złoto w Soczi?
Więcej o: