PŚ w Willingen. Stoch wygrał drugi konkurs!

Tuż przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich Kamil Stoch wygrał drugi konkurs w Willingen! Po pierwszej serii prowadził Peter Prevc , ale w drugiej zepsuł swój skok i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Oznacza to, że Polak znowu jest liderem Pucharu Świata.

Stoch oddał dwa perfekcyjne skoki - w pierwszej serii osiągnął 147 metrów, w drugiej wylądował dwa metry bliżej. Prevc po pierwszym skoku prowadził (0,9 pkt nad Polakiem), w drugiej skoczył tylko 132 metry i spadł na trzecie miejsce, za Severina Freunda. To 11. zwycięstwo w karierze nowego lidera Pucharu Świata. Stoch po konkursach w Willingen ma 13 punktów przewagi nad Słoweńcem.

Tuż przed igrzyskami formą imponuje także najstarszy w stawce Noriaki Kasai, który w Willingen zajął czwarte miejsce (141 i 135,5 metra).

Do drugiej serii zakwalifikowało się trzech Polaków. Ostatecznie Dawid Kubacki był 22. (po pierwszej serii zajmował świetne ósme miejsce), a Maciej Kot 16 (po pierwszym skoku 14.).

W drugim konkursie w Willingen zawiódł Piotr Żyła, który zajął 32. miejsce i nie awansował do drugiej serii. 38. był Jan Ziobro, a 46. Stefan Hula.

Pierwsze zawody w Soczi odbędą się już w najbliższą niedzielę (konkurs na skoczni normalnej). 15 lutego rozegrany zostanie konkurs na dużej skoczni, a dwa dni później zawody drużynowe.

Więcej o: