PŚ w Willingen. Kamil Stoch wygrał po raz dziesiąty w karierze

Kamil Stoch wygrał trzeci w tym sezonie, a dziesiąty w karierze konkurs Pucharu Świata. Dopiero siódmy był lider klasyfikacji generalnej Słoweniec Peter Prevc.

Tak relacjonował serwis Z Czuba

Po nieobecności w Sapporo Kamil Stoch powrócił do pucharowej rywalizacji w świetnym stylu. Polak po skokach na 139,5 metra oraz 145,5 metra wygrał sobotni konkurs w Willingen, wyprzedzając zaledwie o punkt Niemca Severina Freunda. Trzeci był Słoweniec Jernej Damjan.

Świetny konkurs zaliczyli Słoweńcy. Piąty był Robert Kranjec, szósty Jurij Tepes a siódmy Prevc. Syn Mirana Tepesa w pierwszej serii wyrównał rekord skoczni należący do Janne Ahonena. 24-latek zakończył lot na 152. metrze. W serii finałowej skoczył jednak 15 metrów krócej i spadł z miejsca na podium.

W czołowej dziesiątce znalazł się tylko jeden Austriak. Thomas Diethart uplasował się na 10. pozycji. Poza Stochem punkty zdobyło jeszcze trzech podopiecznych Łukasza Kruczka. Maciej Kot, Jan Ziobro i Piotr Żyła zajęli miejsca 20.-22. Dawid Kubacki oraz Stefan Hula zakończyli rywalizację na pierwszej serii.

W niedzielę o 13.00 odbędą się kwalifikacje, a o 14.30 drugi konkurs w Willingen. Relacje na żywo w Sport.pl, transmisje w Eurosporcie i w TVP Sport.

Czołówka klasyfikacji generalnej:

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o: