Skoki narciarskie. Wolny: Nie spodziewałem się tego sukcesu

Jakub Wolny we wspaniałym stylu wywalczył na skoczni normalnej w Predazzo złoty medal mistrzostw świata juniorów. 18-latek z Wilkowic przyznaje, że był to dla niego jeden z najszczęśliwszych dni w życiu.

- Czuję się naprawdę niesamowicie, to chyba jeden z najlepszych dni w moim życiu! Przyznam się, że się nie spodziewałem tego sukcesu. Wydaje mi się, że nikt się nie spodziewał, podchodziłem do skoków ze spokojną głową i to mi bardzo pomogło! Chociaż gdzieś tam w myślach chodził mi po głowie medal, aczkolwiek na skoczni o tym kompletnie nie myślałem - mówi szczęśliwy złoty medalista.

- W pierwszej serii panowały dosyć trudne warunki, bo belka była nisko ustawiona i nie dało się daleko skoczyć. Trochę też miałem chyba szczęścia, bo zawodnicy z początkowymi numerami mieli lepsze prędkości na rozbiegu. No, ale cóż, taki jest ten sport, a mój drugi skok był już naprawdę bardzo dobry - uważa Jakub Wolny.

- Na pewno nie da się przewidzieć, czy ten sukces przełoży się na wyniki na szczeblu seniorskim, ale w jakimś stopniu dodał mi pewności siebie. Gratulacji otrzymałem naprawdę bardzo dużo, nie spodziewałem się aż tylu! Koledzy z kadry cieszyli się razem ze mną, bardzo mi gratulowali tego wyniku. Ja również im gratuluję, bo to był udany konkurs w wykonaniu całej naszej reprezentacji [szóste miejsce zajął Krzysztof Biegun, ósmy był Klemens Murańka, a 13. Aleksander Zniszczoł - red.] - ocenia młody reprezentant Polski.

- Mamy naprawdę mocną drużynę. W sobotnich zawodach drużynowych chcę oddać swoje dobre skoki i myślę, że chłopaki też, a jaki będzie wynik, to się okaże - zakończył Wolny.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź? Skijumping.pl ?

Więcej o: