Skoki narciarskie. Kibice w Zakopanem śpiewali dla Morgensterna, on odpowiedział na Facebooku

?Wielkie dzięki dla moich fanów z Polski za tę niesamowitą piosenkę!? - napisał na swoim profilu Thomas Morgenstern. Polscy kibice w Zakopanem wsparli Austriaka wracającego do zdrowia po koszmarnie wyglądającym upadku z mamuciej skoczni w Kulm.

Polscy kibice na flagach, poza tradycyjnymi nazwami miast, z których przyjechali, i nazwiskami skoczków umieścili też liczne wyrazy wsparcia dla Morgensterna. O Austriaku nie zapomnieli też organizatorzy, którzy w przerwie pomiędzy seriami sobotniego konkursu drużynowego zainicjowali wspólne śpiewanie dla Morgensterna.

 

To właśnie ta chwila poruszyła Morgensterna, który zareagował na Facebooku. Na swoim oficjalnym profilu umieścił zdjęcie, na którym widać stopy skoczka przed telewizorem, gdzie widać polskich fanów w relacji austriackiej telewizji. "Wielkie dzięki dla moich fanów z Polski za tę niesamowitą piosenkę!" - napisał Morgenstern po niemiecku i angielsku, dodając hash tag '#goosebumps', czyli gęsia skórka. Wpis polubiło ponad 14 tysięcy użytkowników Facebooka.

Morgenstern po wypadku pojedzie na igrzyska?

W piątek 10 stycznia, kilka tygodni po kraksie w Titisee-Neustadt, Morgenstern spadł na zeskok w drugim treningu lotów na Kulm. Wypadek wyglądał bardzo groźnie, ale jak zapewniają lekarze, nie ma już ryzyka powikłań po upadku. - Thomas na igrzyskach w Soczi? Niczego nie można wykluczyć - mówi trener austriackich skoczków Alexander Pointner.

Polscy skoczkowie tez wspierają Morgensterna

"Morgi, alles gute" (wszystkiego dobrego) - taki napis znalazł się na nartach polskich skoczków już przed tygodniem podczas konkursów w Kulm. Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jan Ziobro i Klemens Murańka solidaryzowali się w ten sposób z Austriakiem.

Zobacz zdjęcia

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: