P¦ w Zakopanem. Mi¶ dla Olimpiad Specjalnych

Podczas niedzielnego Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich w Zakopanem odbędzie się ?Akcja Mi¶". - Co roku wybieramy organizację pożytku publicznego, z któr± współpracujemy. W tym roku będ± to Olimpiady Specjalne Polska i bardzo się z tego cieszymy - powiedział Michał Sieczko, od 12 lat szef oprawy artystycznej P¦ w Zakopanem. W sobotę konkurs drużynowy o 17.15, a w niedzielę konkurs indywidualny o 14.00 - Relacje Z Czuba i Na Żywo na Sport.pl.

- Po ceremonii wręczenia nagród kibice rzuc± pluszowe misie na wybieg. To będzie gest podzielenia się rado¶ci± z zawodnikami Olimpiad Specjalnych. Skoczkowie również przekazuj± misie. Dostan± je sportowcy z niepełnosprawno¶ci± intelektualn± - wyja¶nia Sieczko.

Kibicom o akcji przypomina na Facebooku Maciej Kot. Jeden z podstawowych zawodników naszej kadry przedstawia się jako fan "Akcji Mi¶" i prosi kibiców, by zabrali ze sob± jakie¶ pluszaki.

W niedzielę na Wielkiej Krokwi o kolejne zwycięstwo w Pucharze ¦wiata będzie walczył jego lider - Kamil Stoch. W konkursie wyst±pi w sumie aż 11 Polaków. Po zawodach trener Łukasz Kruczek ogłosi nazwiska pięciu powołanych do kadry na lutowe igrzyska olimpijskie w Soczi.

Więcej o: