PŚ w Szklarskiej Porębie. Kowalczyk, Jaśkowiec i Szymańczak w ćwierćfinałach sprintu

Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec i Agnieszka Szymańczak awansowały do ćwierćfinałów sprintu stylem dowolnym w Szklarskiej Porębie. W kwalifikacjach, w których wyłoniono 30 najlepszych zawodniczek, świetnie pobiegła Jaśkowiec, zajmując drugie miejsce. Kowalczyk była 12., a Agnieszka Szymańczak 28. Eliminacje wygrała Włoszka Greta Laurent. Ćwierćfinały o godz. 14.15. Relacja Z Czuba na żywo w Sport.pl

Na Polanie Jakuszyckiej w sobotę odbywa się rywalizacja w konkurencji, której Kowalczyk nie lubi. Mimo to podopieczna Aleksandra Wierietielnego walczy o jak najlepszy wynik. W kwalifikacjach spokojnie zapewniła sobie awans do czołowej "30", co nie udało jej się przed tygodniem w Novym Meście. Mistrzyni olimpijska do najszybszej Laurent (jej czas to 3:08.69) straciła 4,98 s. Podobną stratę - 3,79 s - do Włoszki zanotowała Kikkan Randall. Amerykanka, która jest główną faworytką do zwycięstwa, zajęła w kwalifikacjach 10. miejsce.

Kowalczyk na wielki wynik liczy w niedzielnym biegu na 10 km stylem klasycznym ze startu wspólnego. W sobotę na dobry rezultat nastawia się z kolei Sylwia Jaśkowiec. Trzecia zawodniczka prologu Tour de Ski wróciła do startów po chorobie, która nie pozwoliła jej ukończyć prestiżowego cyklu rozgrywanego na przełomie grudnia i stycznia. W eliminacjach zawodniczka Ivana Hudacza pobiegła o zaledwie 0,16 s wolniej od zwyciężczyni.

Więcej o: