PŚ w Bad Mitterndorf. Zwycięstwo Prevca. Dwóch Polaków w dziesiątce

Słoweniec Peter Prevc wygrał niedzielny konkurs lotów w Bad Mitterndorf. Było to jego pierwsze zwycięstwo w karierze. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli dwaj Polacy - Kamil Stoch i Maciej Kot.

Prevc skoczył w pierwszej serii 186 metrów i był drugi za Simonem Ammannem (195 m). Ale w drugiej poszybował na 198 metr i Szwajcar nie był w stanie utrzymać swojej pozycji. Co więcej, skok na 190 metrów zepchnął go poza podium, na którym znów stanął... 41-letni Noriaki Kasai. Japoński zwycięzca sobotniego konkursu tym razem zajął trzecie miejsce, a drugi był Gregor Schlierenzauer.

Polacy spisali się przeciętnie, czyli... nieźle. Kamil Stoch zajął dziewiąte miejsce, a Maciej Kot był 10. Do drugiej serii awansowało pięciu naszych skoczków, a w sumie w konkursie startowało ich sześciu.

Stoch utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej, ale drugi Gregor Schlierenzauer traci do niego tylko 11 punktów. Trzeci jest Simon Ammann ze stratą 19 punktów.

Teraz skoczkowie przenoszą się do Polski, gdzie czekają ich konkursy w Wiśle (16.01) i Zakopanem (19.01).