PŚ w Bad Mitterndorf. Stoch szósty, Kasai rekordowym zwycięzcą

Kamil Stoch zajął szóste miejsce w konkursie lotów narciarskich w Bad Mitterndorf. Polak pozostał liderem Pucharu Świata. Zawody wygrał Noriaki Kasai. 15. miejsce zajął Piotr Żyła, 17. był Jan Ziobro, a 19. Maciej Kot. Klemens Murańka zajął ostatnie miejsce w pierwszej serii, a dodatkowo został zdyskwalifikowany.

Noriaki Kasai został najstarszym w historii zwycięzcą konkursu Pucharu Świata. Japończyk ma 41 lat i siedem miesięcy. Kasai odniósł w Bad Mitterndorf 16. zwycięstwo w karierze. Pierwsze wywalczył prawie 22 lata temu - 21 marca 1992, na mamuciej skoczni w Harrachovie.

Do tej pory zawodnikiem z największym odstępem czasowym między swym pierwszym i ostatnim zwycięstwem był Adam Małysz. Między jego pierwszą i ostatnią, 39. wygraną w PŚ minęło 14 lat i 10 miesięcy.

Kasai wygrał na skoczni Kulm w wielkim stylu. Drugiego Petera Prevca wyprzedził o 10,1 pkt, trzeciego Gregora Schlierenzauer - o 11,3 pkt. Za loty na 196 i 197 m uzyskał notę 391,6 pkt.

Kamil Stoch skoczył 180,5 i 182 m, co dało mu 354,2 pkt.

Piotr Żyła skoczył 177,5 i 185 m i z notą 335,1 pkt zajął 15. miejsce. Dwie pozycje niżej uplasował się Jan Ziobro (332 pkt, 176 i 183,5 m), na 19. miejscu zawody ukończył Maciej Kot (329,4 pkt, 176 i 181 m). Klemens Murańka zepsuł skok w pierwszej serii. Po lądowaniu na 157,5 m był ostatni (91,5 pkt), a ostatecznie został zdyskwalifikowany.