PŚ w biathlonie. Nowakowska-Ziemniak 8. w sprincie w Oberhofie

Białorusinka Daria Domraczewa wygrała sprint biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie. Najlepsza z Polek, Weronika Nowakowska-Ziemniak, zajęła ósme miejsce.

W trudnych warunkach w Oberhofie najlepiej wypadły szybkie zawodniczki. Wygrała, mimo jednego spudłowanego strzału, Domraczewa. Białorusinka początek sezonu miała słaby, to jej pierwsze zwycięstwo w zawodach PŚ w tym sezonie.

Drugie miejsce zajęła Finka Kaisa Makarainen, która spudłowała dwa razy. Bezbłędna w piątek Ukrainka Olena Pidruszna była trzecia. Czwarta z prawie półminutową stratą do podium była Norweżka Tora Berger, która biegała aż trzy karne rundy.

Polki także myliły się na strzelnicy. W pozycji leżącej, wszystkie spudłowały po jednym strzale, w stojącej też ani jedna nie była bezbłędna. Ostatecznie ósma była Nowakowska-Ziemniak (dwa pudła), 16. Magdalena Gwizdoń (2), 23. Krystyna Pałka (2), 42. Monika Hojnisz (4), a 50. Paulina Bobak (2).

Oznacza to, że w sobotnim biegu pościgowym wystartują wszystkie Polki. Nowakowska-Ziemniak wybiegnie ze stratą minuty i 20 sekund do Domraczewej. Relacja na żywo od 17 w Sport.pl. transmisja w Eurosporcie .

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: