Tour de Ski. Zwycięstwo Jacobsen, Jaśkowiec się wycofała

Astrid Jacobsen wygrała bieg pościgowy na 15 km techniką dowolną, obroniła przewagę nad Therese Johaug i utrzymała prowadzenie w Tour de Ski. Przed piątkowym etapem z rywalizacji wycofała się Sylwia Jaśkowiec.

- Trasa nie była wygodna, nie było gdzie odpoczywać. Therese mocno naciskała, ale udało mi się obronić pozycję - mówiła zwyciężczyni Astrid Jacobsen.

Przez cały bieg kontrolowała sytuację. Johaug zbliżyła się na 37 sekund, już widziała plecy Jacobsen, ale na ostatniej pętli liderka Tour de Ski znów odskoczyła. Ostatecznie wygrała z przewagą 38,7 sekundy. Trzecia była Kyloenen, a czwarta Niskanen.

Tuż przed startem z rywalizacji wycofała się Sylwia Jaśkowiec. Jak poinformował Sebastian Parfjanowicz z TVP powodem był ból ucha. Z Polek na 15 km trasie dobrze zaprezentowała się Paulina Maciuszek, która ukończyła rywalizację na 22. pozycji. 49. miejsce zajęła druga z Polek, Kornelia Kubińska.

W sobotę o godz. 15.45 w Val di Fiemme panie pobiegną na 5 km stylem klasycznym. W niedzielę o godz. 13 finał na Alpe Cernis.

Więcej o: