Soczi 2014. 67-letni Kanadyjczyk przez pomyłkę powołany do hokejowej kadry USA

Zamiast centra Vancouver Canucks Ryana Keslera SMS z powołaniem do hokejowej kadry USA na igrzyska w Soczi dostał 67-letni Kanadyjczyk, który na łyżwach jeździć nie potrafi.

Menedżerowie hokejowej kadry USA chcieli uniknąć wycieku składu zespołu na igrzyska w Soczi, dlatego powołani zawodnicy dowiedzieli się o nominacjach z SMS-ów niedługo przed ich oficjalnym ogłoszeniem. Jeden z powołanych, center Vancouver Canucks Ryan Kesler, wiadomości nie dostał. SMS z informacją otrzymał ktoś inny.

- Jestem 67-letnim Kanadyjczykiem z Vancouver i chętnie dla was zagram. Myślę, że Kanada byłaby jeszcze bardziej zadowolona, gdybym dla was zagrał - odpisał mężczyzna na wiadomość o powołaniu.

Jim Johansson, dyrektor sportowy kadry USA, wyjaśnił, że pomyłka wyniknęła z tego, że Kesler zmienił numer telefonu. - Wymieniłem kilka żartobliwych SMS-ów z tym Kanadyjczykiem. On nie umie jeździć na łyżwach i w ten sposób jest gotów przysłużyć się swojej ojczyźnie, grając dla USA - mówił z uśmiechem Johansson.

13 medalistów w kadrze USA

W hokejowej reprezentacji USA, która będzie rywalizowała w igrzyskach w Soczi, znalazło się 13 zawodników mających w dorobku srebrne medale olimpijskie wywalczone cztery lata temu w Vancouver. Skład ogłoszono po noworocznym meczu ligi NHL Winter Classic.

W drużynie ponownie znaleźli się bramkarze Ryan Miller i Jonathan Quick oraz Brooks Orpik, Ryan Suter, David Backes, Dustin Brown, Ryan Callahan, Patrick Kane, Ryan Kesler, Phil Kessel, Zach Parise, Joe Pavelski i Paul Stastny.

Największą niespodzianką jest pominięcie Bobby'ego Ryana. 26-letni napastnik Ottawa Senators był w kadrze na poprzednie igrzyska, a w obecnym sezonie NHL skuteczniejsi od niego są tylko dwaj Amerykanie - Kessel i Kane.

Drużyna USA prowadzona przez trenera Pittsburgh Penguins Dana Bylsmę olimpijskie zmagania rozpocznie od meczu ze Słowacją 13 lutego. W grupie A ich rywalami są jeszcze zespoły Rosji i Słowenii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.