Okabe wraca! 43-latek wystąpi w Turnieju Czterech Skoczni

Japoński weteran skoków narciarskich Takanobu Okabe wraca do Pucharu Świata. 43-latek znalazł się w składzie Japonii na Turniej Czterech Skoczni.

Okabe w Pucharze Świata zadebiutował 17 grudnia 1988 roku! Po raz ostatni skakał w nim w 2010 roku. Rok wcześniej wygrał konkurs w Koupio, stając się najstarszym skoczkiem, który to uczynił. 43-latek zastąpił w kadrze Japonii Reruhiego Shimizu. Oprócz niego zgłoszeni sa jeszcze Daiki Ito, Taku Takeuchi, Noriaki Kasai i Yuta Watase.

Okabe w swojej karierze pięciokrotnie wygrywał konkursy PŚ, 23 razy stawał na podium. Najwyżej w klasyfikacji PŚ był 4. w sezonie 96/97. Na swoim koncie ma też złoto i srebro z Igrzysk Olimpijskich w Lillehamer (drużynowo) oraz złoto (indywidualnie) i brąz (drużynowo) z MŚ w Thunder Bay, srebro (drużynowo) z Trondheim i dwa brązowe medal drużyno z Sapporo i Liberca.

Okabe niejedynym weteranem

Japończycy słyną z długowiecznych skoczków. Świetnie w tym sezonie spisuje się 41-letni Noriaki Kasai. W Titisee-Neustadt zajął nawet trzecie miejsce, a w klasyfikacji generalnej PŚ jest 8.

Turniej Czterech Skoczni rozpoczyna się w niedzielę konkursem w Oberstdorfie. Kwalifikacje dzień wcześniej. Relacje na żywo na Sport.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA