Konkurs sportowców na najbardziej zmasakrowaną twarz

Jeśli obruszyło kogoś wrzucone na Twittera zdjęcie poobijanej twarzy skoczka narciarskiego z Austrii Thomasa Morgensterna, tym bardziej powinien unikać dziś mediów społecznościowych, a na pewno fotografii pocerowanej twarzy rugbisty Richarda Haughtona

27-letni Morgenstern poobijał się podczas weekendowych zawodów w Titisee-Neustadt. Czołowy zawodnik Pucharu Świata groźnie przewrócił się już po wylądowaniu. Na jego szczęście badania nie wskazały na groźne obrażenia, jego twarz wygląda za to jak po kontakcie ze sztachetami wyrywnych uczestników imprezy w remizie.

Skoczek opublikował fotografię na Twitterze, czym wzbudził ambiwalentne odczucia. Jednym zaimponował, ale było wielu, którym taki "ekshibicjonizm" się nie spodobał.

Twarz Thomasa Morgensterna kilka dni po upadku w Titisee-NeustadtTwarz Thomasa Morgensterna kilka dni po upadku w Titisee-Neustadt Źródło: Twitter.com/MorgensternT

Źródło: Twitter.com/MorgensternT

Jeszcze dalej poszedł amerykański rugbista, 30-letni Richard Haughton, występujący we francuskim Perpignan. W weekendowym meczu o Puchar Heinekena przeciwko irlandzkiemu Munster (18:17) Haughton zderzył się z kolegą z drużyny Sebastienem Vahaamahiną. Na tyle niefortunnie, że trzeba było założyć na czole Amerykanina aż 13 szwów. A Haughton potem opublikował zdjęcie głowy.

Richard HaughtonRichard Haughton Fot. twitter

Źródło: Twitter.com

Portale w całej Europie już nazwały Haughtona Frankensteinem, a jego uraz najdłuższą raną twarzy w historii sportu. Nad przypadkiem amerykańskiego rugbisty pochyliły się nawet poważne dzienniki i portale.

Ciekawe, kto następny ze sportowców i jak daleko posunie się w autopromocji swoich defektów.

Czy sportowcy powinni publikować takie zdjęcia?
Więcej o: