Biathlon. Tygodniowa uczta dla kibiców

Fani biathlonu przez najbliższe dni mogą niemal nie odchodzić od telewizora. W ciągu dziewięciu dni Eurosport przeprowadzi w sumie 14 transmisji na żywo z biathlonowych zawodów Pucharu Świata w Le Grand Bornand oraz na Uniwersjadzie. Relacje na żywo z PŚ kobiet także w Sport.pl.

Śledź autora na Twitterze

Tylu transmisji biathlonowych w tak krótkim czasie nie było jeszcze nigdy w historii polskiej telewizji. Co istotne, w większości startów możemy liczyć na walkę Polaków o wysokie lokaty.

Wynika to z tego, że polska kadra biathlonistek została podzielona. Weronika Nowakowska-Ziemniak i Monika Hojnisz będą startować w rywalizacji studentów w Trentino, podczas gdy Magdalena Gwizdoń, Krystyna Pałka i Paulina Bobak pobiegną w kolejnej edycji Pucharu Świata we francuskim Le Grand Bornand.

To pierwsza edycja biathlonowego PŚ w tym miejscu. Pierwszą konkurencją będzie sztafeta. Pod nieobecność Nowakowskiej-Ziemniak i Hojnisz wystartują w niej Karolina Batożyńska i Bobak. Dla 20-letniej Batożyńskiej będzie to debiut w Pucharze Świata.

Relacja na żywo z czwartkowej sztafety kobiet od 14.15 w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

Transmisje biathlonowe na antenie Eurosportu

Więcej o: