PŚ w biathlonie. Nowakowska-Ziemniak dziewiąta, Pałka bez pudła

Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła dziewiąte miejsce, a Krystyna Pałka była 11. w sprincie w Hochfilzen. Zawody wygrała Szwajcarka Selina Gasparin.

Pałka długo prowadziła. Polka biegła całkiem przyzwoicie, a do tego rewelacyjnie strzelała. W sprincie nie miała ani jednego pudła, a zawody skończyła na 11. miejscu. O dwie lokaty wyżej skończyła Nowakowska-Ziemniak, która miała zdecydowanie lepszy czas biegu, ale dwukrotnie myliła się na strzelnicy.

Swojej szansy nie wykorzystała Magdalena Gwizdoń. Polka miała bardzo dobry czas biegu, ale trzykrotnie pudłowała na strzelnicy. Ostatecznie zajęła 47. miejsce. Monika Hojnisz była 56., a jej młodsza siostra w debiucie w Pucharze Świata zajęła 95. miejsce.

Zawody wygrała Szwajcarka Selina Gasparin, która miała jedno pudło, ale rewelacyjnie pobiegła. Druga była Czeszka Veronika Vitkowa, a trzecia Rosjanka Irina Starych.

Czołowe 60 zawodniczek awansowało do niedzielnego biegu pościgowego (10 km). Z Polek pobiegną w nim Nowakowska-Ziemniak, Pałka, Gwizdoń i Monika Hojnisz. Awansować nie udało się Patrycji Hojnisz.

Więcej o: