PŚ w biathlonie. W Hochfilzen też wieje

Od rana w Hochfilzen wieje mocny wiatr. Nie wiadomo, czy w takich warunkach odbędą się zaplanowane na piątek sprinty kobiet i mężczyzn. Jeśli pogoda się poprawi, to relacja na żywo z rywalizacji kobiet zacznie się o 10.30 w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

Obserwuj doniesienia z Hochfilzen na Twitterze autora

Jeszcze w czwartek wieczorem wydawało się, że po storpedowanych przez wiatr zawodach w Oestersund biathlonistki wreszcie będą mogły rywalizować w dogodnych warunkach. Organizatorzy zapowiadali co prawda opady śniegu, jednak o wietrze nie było mowy.

Tymczasem w piątek rano w położonym w Tyrolu Hochfilzen hula wiatr, zawiewając drobnym śniegiem. Pogoda przypomina tę, która w ostatnią niedzielę panowała w Szwecji. Organizatorzy zdecydowali się wówczas przerwać zawody po trzech strzelaniach.

Jeśli wiatr nie ucichnie, to możliwe, że zawody zostaną odwołane bądź przesunięte.

Pięć Polek, debiut Patrycji Hojnisz

Jeśli pogoda się poprawi, to w piątek jako pierwsza spośród Polek wystartuje z numerem ósmym Krystyna Pałka, a następnie: Magdalena Gwizdoń (18.), Monika Hojnisz (60.), Weronika Nowakowska-Ziemniak (74.) i Patrycja Hojnisz (107.). Dla tej ostatniej będzie to debiut w Pucharze Świata. Starsza siostra brązowej medalistki ubiegłorocznych mistrzostw świata zastąpi na starcie chorą Paulinę Bobak.

Od 13.30 w sprincie pobiegną mężczyźni, a wśród nich Krzysztof Pływaczyk z numerem 78. i Łukasz Szczurek (95.). Transmisja w Eurosporcie .

Więcej o: