Biathlon. Za mocno wiało, zawody przełożone

Zbyt silny wiatr był powodem odwołania zaplanowanego na środę biegu na 15 km kobiet w szwedzkim Oestersund. Biathlonistki pobiegną w czwartek o 13.15, o ile pogoda się poprawi. Relacja na żywo w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

Śledź autora na Twitterze - @tadek_kadziela

Zawody miały się rozpocząć o 17.15, jednak żadna z zawodniczek nie wyruszyła na trasę. Zamiast tego głos zabrał sędzia, który ogłosił przełożenie zawodów. - Nie możemy narażać zdrowia zawodniczek - powiedział. Jeśli pogoda się poprawi, zawody odbędą się w czwartek o 13.15.

W Oestersund wieje od kilku dni. Już podczas niedzielnej sztafety mieszanej zawodnicy momentami pudłowali na potęgę. Dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Puchary Świata Martin Fourcade na ostatnim strzelaniu wręcz zrezygnował z dobierania dodatkowego naboju, wolał od razu ruszyć na karną rundę. Sędziowie ukarali za to Francuzów dwoma minutami kary.

Przełożenie zawodów skomplikuje biathlonistkom kalendarz startów. Dzień po wyczerpującym biegu na 15 kilometrów czeka je sprint na 7,5 kilometra. W niedzielę 60 najlepszych w sprincie wystartuje w biegu pościgowym. Relacje na żywo z tych startów w Sport.pl, transmisje w Eurosporcie .

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: