Biathlon. Udane występy Nowakowskiej-Ziemniak w Idre

Weronika Nowakowska Ziemniak wygrała sobotni sprint pucharu IBU w szwedzkim Idre, a w niedzielę była czwarta. Pozostałe Polki zajęły dalsze miejsca.

W niedzielę w Oestersund sztafetą mieszaną zainaugurowano Puchar Świata. Polskę reprezentowały Krystyna Pałka i Magdalena Gwizdoń, a pozostałe nasze reprezentantki w weekend wystartowały w pucharze IBU, będącym odpowiednikiem Pucharu Kontynentalnego w skokach.

Nowakowska-Ziemniak wygrała sobotni sprint na 7,5 km. Nie pomyliła się ani razu na strzelnicy i o 39 sekund wyprzedziła Norweżkę Fanny Welle-Strand Horn. Trzecia była przyjaźniąca się z Polką Rumunka Eva Tofalvi.

W niedzielę ponownie rozegrano sprint. Tym razem wygrała go Rosjanka Walentina Nazarowa, przed Niemką Kathrin Lang i Ukrainką Inną Suprun. Nowakowska-Ziemniak tym razem zaliczyła cztery pudła, ale mimo to zajęła czwarte miejsce.

Znacznie słabiej wypadły pozostałe Polki. Monika Hojnisz była 22. (2 pudła) i 65. (6), Paulina Bobak 31. (1) i 58. (6), Patrycja Hojnisz 46. (1) w sobotę, a Anna Mąka 35. (3.) w niedzielę.

Nowakowska-Ziemniak: Umiarkowany optymizm

"To był udany weekend" - napisała w niedzielę na swoim facebookowym profilu Nowakowska-Ziemniak. "Wczorajsze zwycięstwo w Pucharze IBU i bezbłędnie strzelanie Zbyszka napawają umiarkowanym optymizmem. Dziś 4 miejsce, ale przyznać należy, że takiego huraganu na strzelnicy dawno nie widziałam! Strzelanie w dużej mierze zależało od szczęścia" - dodała.

Teraz Polki udadzą się do Oestersund, gdzie w środę odbędzie się pierwszy w tym sezonie indywidualny bieg kobiet w Pucharze Świata. Relacja na żywo z biegu indywidualnego na 15 kilometrów od 17.15 w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie .

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone