Skoki narciarskie. Kruczek: Biegun miał nie startować w Kuusamo

- Już wcześniej ustalaliśmy, że Krzysiek nie będzie startował w kolejnych zawodach Kuusamo. A teraz? Musimy usiąść i przeanalizować sytuację - mówił w rozmowie z TVP Łukasz Kruczek. Krzysztof Biegun wygrał w niedzielę zawody PŚ w Klingenthal.

19-letni Biegun wykorzystał dobre warunki i poszybował na 142,5 metra. Konkurs był kilkukrotnie przerywany przez wiatr. Ostatecznie odwołano drugą serię i młody Polak został pierwszym w tym sezonie liderem klasyfikacji generalnej PŚ.

- Krzysiek jest pewnym zawodnikiem, ustabilizowanym. Dla niego nadal głównym celem są mistrzostwa świata juniorów. Jest w stanie być najlepszy na świecie, ale utrzymujemy jego przygotowania pod kątem mistrzostw właśnie - mówił w rozmowie z TVP Kruczek.

Co ciekawe, według pierwszych planów trenera kadry Biegun miał nie jechać na kolejne zawody Pucharu Świata do fińskiego Kuusamo.

- Już wcześniej ustalaliśmy, że Krzysiek nie będzie startował w Kuusamo. A teraz? Mamy lidera Pucharu Świata. Musimy usiąść i przeanalizować sytuację - skomentował Kruczek.

Zobacz wideo

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: