Biathlon. Cały sezon Pucharu Świata na antenie Eurosportu

W sezonie 2013/2014 Eurosport będzie transmitował wszystkie zawody Pucharu Świata w biathlonie. Na żywo pokaże łącznie ponad 63 godzin transmisji. Reprezentantki Polski z Krystyną Pałką na czele będą walczyć o czołowe lokaty, choć priorytetem dla nich są igrzyska w Soczi.

W rozpoczynającym się 24 listopada sezonie Pucharu Świata oczy polskich kibiców zwrócone będą przede wszystkim na rywalizację kobiet, gdzie w walce o czołowe lokaty zobaczymy między innymi medalistki ostatnich mistrzostw świata w Novym Mescie - Pałkę oraz Monikę Hojnisz. Szczególnie interesująco zapowiadają się starty naszej żeńskiej sztafety, która w ubiegłym sezonie kilkakrotnie miała szansę stanąć na podium zawodów Pucharu Świata.

W sezonie olimpijskim Eurosport wyemituje ponad 63 godziny relacji na żywo, a zawody komentować będzie znany kibicom biathlonu i kolarstwa duet Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski.

- Biathlon to jedna z najpopularniejszych dyscyplin na naszej antenie. W ubiegłym sezonie, dzięki świetnym występom polskich zawodniczek, nasze relacje cieszyły się rekordową oglądalnością. Jesteśmy dumni, że jako partner Polskiego Związku Biathlonu możemy przyczynić się do popularyzacji i rozwoju tej pięknej dyscypliny sportu w Polsce - mówi Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający Eurosport Polska.

Pałka będzie liderką?

Liderką polskiej reprezentacji powinna być 30-letnia Pałka, srebrna medalistka ostatnich MŚ w biegu pościgowym i 14. zawodniczka klasyfikacji generalnej PŚ. Podstawowy skład kadry uzupełniają Magdalena Gwizdoń (15. w klasyfikacji PŚ 2012/13 i zwyciężczyni sprintu PŚ w Soczi), Monika Hojnisz (brązowa medalistka MŚ w biegu ze startu wspólnego) i Weronika Nowakowska-Ziemniak. Poza tym w kadrze są też Paulina Bobak i Kinga Mitoraj.

Na lepsze niż w ostatnim roku występy można też liczyć w przypadku Łukasza Szczurka i Krzysztofa Pływaczyka, którzy, w odróżnieniu do poprzedniego roku, odbyli pełen cykl zagranicznych zgrupowań.

W sezonie 2012/13 klasyfikację Pucharu Świata wśród kobiet wygrała Norweżka Tora Berger, a wśród mężczyzn Francuz Martin Fourcade.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: