Hokej. Drugie miejsce po drugiej rundzie Comarch Cracovii

Comarch Cracovia pokonała u siebie Aksam Unię Oświęcim. Czwartym zwycięstwem z rzędu zakończyła drugą rundę sezonu zasadniczego. Poznaliśmy też półfinalistów Pucharu Polski.

Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl ?

Zgodnie z regulaminem o puchar będą walczyły cztery najlepsze zespoły po 18 kolejkach, czyli dwóch rundach. Cracovia jest wiceliderem i o finał zagra z trzecim GKS-em Tychy. W innym półfinale zmierzą się KTH Krynica i Ciarko PBS Bank Sanok. Mecze odbędą się pod koniec grudnia.

Krakowianie już wcześniej byli pewni gry w Pucharze Polski, ale wczoraj zależało im na przedłużeniu serii zwycięstw. Jednak przy ul. Siedleckiego przez ponad 20 minut pachniało niespodzianką. Już na początku pierwszej tercji Mateusz Adamus zmieścił krążek pod poprzeczką bramki Rafała Radziszewskiego, a gospodarze długo nie mogli doczekać się na skuteczną akcję.

Doskonałe okazje marnowali m.in. Damian Słaboń czy Petr Dvorzak. Udało im się przełamać dopiero w drugiej odsłonie. Wyrównującą bramkę zdobył Marcin Wiśniewski, a chwilę później dwa trafienia Daniela Laszkiewicza dobiły gości. W końcówce do pustej bramki trafił jeszcze Michał Piotrowski.

Dużo więcej goli padło w wyjazdowym meczu MMKS-u Podhale Nowy Targ w z HC GKS-em Katowice. Gospodarze już w drugiej minucie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, a goście niemal przez cały mecz musieli gonić wynik. Na zdobycie co najmniej punktu mieli jednak nadzieję do ostatnich sekund. Już trzy minuty przed końcem nowotarżanie wycofali bramkarza (przy stanie 5:6), ale... nic z tego, bo GKS utrzymał prowadzenie do końca.

Comarch Cracovia - Aksam Unia Oświęcim 4:1

Tercje: 0:1, 3:0, 1:0

Bramki: 0:1 Adamus (6.), 1:1 Wiśniewski (27.), 2:1 Laszkiewicz (29.), 3:1 Laszkiewicz (34.), 4:1 Piotrowski (60.)

HC GKS Katowice - MMKS Podhale Nowy Targ 6:5

Tercje: 2:2, 2:0, 2:3

Bramki: 1:0 Szewczyk (2.), 1:1 Olchawski (11.), 2:1 Mikesz (14.), 2:2 Michalski (15.), 3:2 Mikesz (26.), 4:2 Danko (36.), 4:3 Michalski (44.), 5:3 Słodczyk (45.), 5:4 Ziętara (46.), 5:5 Kmiecik (53.), 6:5 Bepierszcz (56.)

Więcej o: