Legendy Zagłębia Sosnowiec pomogą w odrodzeniu zasłużonego klubu?

Hokejowe Zagłębie Sosnowiec zostało wycofane z rozgrywek seniorskich, ale w mieście nad Brynicą na szczęście nie zapominają o szkoleniu dzieci.

Decyzją władz miasta hokejowa spółka została latem wycofana z rozgrywek ekstraligi. Nie udało się również zrealizować pomysłu, żeby zespół seniorów zgłosić do ligi pierwszej. Plan zakłada, że stanie się tak dopiero od kolejnego sezonu, czyli jesienią 2014 roku.

Na Stadionie Zimowym cały czas jednak szkolą się dzieci i młodzież. Trwa właśnie akcja naborowa, która odbywa się pod hasłem "Będziesz Legendą Zagłębia!!!".

Miasto postarało się o wielki baner (wymiary 13 na 6 metrów), który ma zachęcać do odwiedzenia lodowiska. Zawisł on na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Piłsudskiego. Twarzą tej kampanii jest Artur Ślusarczyk, były kapitan Zagłębia, któremu towarzyszy na zdjęciu syn Kuba.

- To dopiero początek. Chcemy też zaprosić do współpracy największe gwiazdy sosnowieckiego hokeja, które rozsławiły miasto i klub - zapewnia Adam Proń, niedoszły prezes ekstraligowego Zagłębia, który liczy na współpracę m.in. z Andrzejem Zabawą, dawną gwiazdą Zagłębia i reprezentacji Polski.

Nabór dotyczy dzieci z roczników 2002-08. Treningi oraz sprzęt są bezpłatne. Szczegółowe informacje można uzyskać na lodowisku.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Facebooku. Czy już nas polubiłeś? >>

Więcej o: