NHL. Siemion Warłamow w więzieniu

Siemion Warłamow, bramkarz Colorado Avalanche, trafił do więzienia. Hokeista jest podejrzany o stosowanie przemocy domowej i porwanie

Warłamow spędził w areszcie noc ze środy na czwartek. W środę sam zgłosił się na policję, która zatrzymała go pod zarzutem porwania i napaści. Porwanie jest według prawodawstwa stanu Kolorado przestępstwem czwartego stopnia, grozi za nie od 2 do 6 lat więzienia. Napaść traktowana jest jako wykroczenie.

Warłamow dostał pojedynczą celę, ponieważ jest znaną osobą. Nie wyznaczono kaucji, ponieważ hokeista najpierw musi stanąć przed sądem. Przesłuchanie wyznaczono na czwartek rano.

Oskarżenia policji biorą się z incydentu, który miał miejsce we wtorek, w nieujawnionym czasie na Bassett Street w Denver.

Warłamow odmówił komentarza, podobnie jak trener Colorado Patrick Roy. Avalanche wydali jedynie oświadczenie, w którym komunikują, że do czasu wyjaśnienia sprawy nie odniosą się do całej sytuacji.

Warłamow, podobnie jak całe Avalanche, gra w tym sezonie znakomicie. Puszcza średnio tylko 1.76 gola na mecz, przy bardzo wysokiej skuteczności w bramce. 945 Colorado w sezonie wygrali aż 10 z 11 rozegranych meczów. W następnym spotkaniu zagrają w piątek w Dallas z tamtejszymi Stars. Nie jest pewne, czy Warłamow, nawet jeśli zapłaci wyznaczoną kaucję, pojedzie z drużyną do Teksasu.

Więcej o: