Skoki narciarskie. Nie będzie lotów w Planicy!

Nadchodzący sezon skoków narciarskich nie zostanie tradycyjnie zakończony lotami na Letalnicy. Opóźniają się prace związane z przebudową mamuciej skoczni.

Organizatorzy nie będą mogli ukończyć na czas przebudowy Letalnicy - skoczni mamuciej, miejsca, które stało się mekką wszystkich narciarskich fanów latania na przestrzeni lat.

Podczas dzisiejszego spotkania FIS oficjalnie potwierdzono przeniesienie finałowych konkursów Pucharu Świata 2013/2014 w Planicy (21-23.03.2014) na skocznię HS 139 o nazwie Bloudkova Velikanka. Oznacza to, iż po raz pierwszy od lat sezon nie zostanie zwieńczony lotami.

"Nie udało nam się rozpocząć przebudowy zgodnie z planem z początkiem marca tego roku. Na przeszkodzie stanęły problemy formalne. Ostatecznie budowa ruszyła w sierpniu i istnieje spore ryzyko, że prace nie zostaną zakończone do marca przyszłego roku" - powiedział szef zawodów w Planicy Jelko Gros.

Finałowe konkursy w Planicy odbędą się na skoczni dużej. Dodatkowo 22 marca odbędzie się tam również finał Pucharu Świata Pań.

Więcej o: